Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
InPost potwierdza: terminale u kurierów jeszcze przed Bożym Narodzeniem

Firma pracuje nad wyposażeniem swoich dostawców w urządzenia umożliwiające dokonywanie płatności kartami

Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPostu potwierdził moje informacje sprzed dwóch dni dotyczące planów tej spółki w zakresie rozpoczęcia akceptacji kart. Jak mówi przedstawiciel InPostu, operator stara się o to, by jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia jego kurierzy zostali wyposażeni w ok. 2,5 tys. przenośnych terminali płatniczych. Dzięki nim zamawiając przesyłkę za pobraniem będziecie mogli zapłacić za nią przy odbiorze kartą bankową. Zdaniem Kądziołki obecnie trwają testy terminali.

Przeczytajcie także: mBank i IT Card podpisały umowę na wejście do Inkartu

Jak wiecie z tekstu, który znajdziecie tutaj, nad wyposażeniem kurierów w terminale pracuje również inna znana firma kurierska, mianowicie DPD. Spółka nie chce komentować tej informacji. W międzyczasie udało mi się dowiedzieć, że DPD postawiło na urządzenia Verifone (kurierzy InPostu dostaną maszyny Ingenico), oraz że będzie ich ponad 5 tys. W obu przypadkach terminale będą oczywiście bezstykowe.

Przeczytajcie także: Millennium rezygnuje z American Express

Oba podmioty mają szansę być pierwszymi firmami kurierskimi w Polsce, które otworzą się na karty. Powinny jednak szybko zyskać naśladowców. To ważne o tyle, że na polskim rynku wciąż bardzo wielu klientów robi zakupy w sklepach internetowych, a następnie płaci przy odbiorze paczki gotówką. To trochę tak, jakby pisać e-mail, a następnie go drukować i wysyłać tradycyjną pocztą. Wyposażenie kurierów w terminale pozwoli ograniczyć ten anachronizm.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies