Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank i IT Card podpisały umowę na wejście do Inkartu

To kolejne instytucje, które są zainteresowane rozliczaniem transakcji kartowych przez system KIR-u

Jak może pamiętacie, kilka dni temu napisałem na podstawie nieoficjalnych informacji, że mBank będzie drugą instytucją uczestniczącą w systemie rozliczeń kartowych Inkart, stworzonym przez KIR. Dziś wiem na ten temat już nieco więcej, a za chwilę ma zostać opublikowany komunikat prasowy w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Druga instytucja wchodzi do Inkartu

Otóż umowa między KIR-em a mBankiem została już podpisana. Występuje w niej również firma IT Card, która zarządza siecią bankomatów Planet Cash oraz jest operatorem terminali płatniczych pod marką Planet Pay. mBank jako agent rozliczeniowy jest partnerem IT Card przy rozliczaniu transakcji w bankomatach i terminalach.

Z powyższego wynikałoby zatem, że mBank wchodzi do Inkartu nie jako wydawca kart, tak jak BZ WBK, który ogłosił to kilka tygodni temu. Natomiast KIR, dzięki współpracy z IT Cardem, dobudowuje Inkartowi sieć akceptacji. Dzięki temu system będzie mógł zacząć działać, a pierwsze transakcje zostać rozliczone. Kiedy to będzie? Jeszcze nie wiem.

Przeczytajcie także: Kurierom też zapłacicie kartą

Inkart to system rozliczeń transakcji kartowych, będący konkurencją dla podobnych rozwiązań oferowanych przez organizacje płatnicze. Dzięki niemu KIR będzie mógł procesować płatności kartami MasterCarda i Visy a także tzw. polskiej karty płatniczej, jeżeli powstanie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies