Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Terminale trafią do radiowozów już w marcu przyszłego roku. Tak przynajmniej deklarują władze

Natomiast już w kwietniu 2017 r. płatności kartami oraz smartfonami mają być dostępne w większości urzędów publicznych, jak skarbówka, sądy czy gminy

Drugi dzień Kongresu Bankowości Detalicznej odbywającego się w Warszawskim hotelu Sheraton upłynął pod hasłem współpracy administracji rządowej i komercyjnych podmiotów w promowaniu obrotu bezgotówkowego oraz udostępnianiu e-usług. Serwis Cashless był partnerem medialnym wydarzenia.

Przeczytajcie także: Dowody osobiste może i będą na komórkach, ale nie na Waszych

Mnie szczególnie zainteresowała popołudniowa debata "Od Polski papierowej do cyfrowej – rola banków i instytucji finansowych w sprawnej transformacji w kierunku cyfrowego państwa". W wystąpieniach wprowadzających do dyskusji poświęcono wiele czasu temu, co już udało się zrobić. Jak się domyślacie przedstawiciele ministerstw cyfryzacji i rozwoju przede wszystkim pochwalili się liczbą wniosków złożonych w ramach 500+, które przesłano do urzędów drogą elektroniczną. 95 proc. z nich wpłynęło za pośrednictwem banków, w tym przede wszystkim z kont klientów PKO BP i mBank.

Drugi sukces jest taki, że za pośrednictwem iPKO i Inteligo, Profil Zaufany czyli po nowemu eGO aktywowało już ponad 38 tys. osób. Dla mnie mniej istotna jest liczba osób, które zdecydowały się Profil założyć, a bardziej liczy się jego funkcjonalność, czyli to co można w urzędzie załatwić nie wychodząc z domu. A tu niestety administracja na wielkie sukcesy dopiero czeka. W realizacji rządowego programu paperless/cashless jest lepiej, chociaż tu też nie obywa się bez trudności.

Przeczytajcie także: Pilot terminali w urzędach przedłużony

Przedstawiciele władz potwierdzili podczas debaty, że terminale trafią do skarbówek, sądów i gmin w kwietniu 2017 r. Byłoby wcześniej, ale wyniki trwającego pilotażu nie są rewelacyjne, bo płatnościom bezgotówkowym w urzędach niechętne są lokalne samorządy. Jeśli zatem w Waszej gminie urzędowej opłaty nie będzie można uregulować kartą, to miejcie pretensję do burmistrza. Natomiast jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku kartą, mobilnie lub Blikiem będziecie mogli zapłacić za mandat drogówce.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies