Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolektury Lotto. Kolejna sieć detaliczna, która otwiera się na karty płatnicze

W przyszłym roku za zakłady w grach liczbowych będziecie mogli zapłacić kartą

Po hurtowniach, dyskontach, pocztach i urzędach publicznych przyszła kolej na kolektury Lotto, sieci należącej do państwowego Totalizatora Sportowego. W przyszłym roku wszystkie punkty, w których można zawierać zakłady w grach liczbowych, mają przyjmować płatności za pośrednictwem kart bankowych. Ma zabiegać o to Ministerstwo Rozwoju, któremu zależy na upowszechnieniu obrotu bezgotówkowego. To informacje wciąż nieoficjalne, których nie udało mi się potwierdzić w biurze prasowym Totalizatora Sportowego. Pytania zadałem tydzień temu. Obiecano mi odpowiedź, ale do tej pory jej nie otrzymałem.Przeczytajcie także: Pilot terminali w urzędach przedłużony

Na temat umożliwienia płatności kartami w kolekturach Lotto wypowiedziało się za to Ministerstwo Rozwoju. – Totalizator Sportowy zobowiązał się do pilotażowego wprowadzenia terminali płatniczych we własnym zakresie. Obecnie trwa weryfikacja modelu biznesowego. Totalizator chce przeprowadzić pilotaż we własnych kolekturach – napisał Stanisław Krakowski z departamentu komunikacji resortu rozwoju w odpowiedzi na pytanie o to, czy MR działa w kierunku objęcia kolektur siecią akceptacji kart.

Przeczytajcie także: Wykorzystają karty płatnicze do obsługi imprez

Więcej szczegółów na temat tego projektu na razie nie udało mi się ustalić. Wiem, że jego realizacja wspierana jest m.in. przez organizacje płatnicze – ich działalność przyczyniła się ostatnio np. do objęcia siecią akceptacji placówek Poczty Polskiej. W przypadku punktów Lotto sytuacja może być o tyle prostsza, że większość z nich znajduje się w sklepach, w których już funkcjonują terminale płatnicze. Dziś nie można na nich przyjmować płatności za zakłady w grach liczbowych, bo lottomaty mają oddzielną kasę. Rozwiązanie tego problemu jest chyba prostsze niż inwestycja w zupełnie nowe POS-y przypisane wyłącznie lottomatom?

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies