Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uwaga na bankomaty Euronetu. W wyniku awarii nie wypłacają gotówki

Spider's Web donosi, że w sieci Euronet właśnie trwa awaria. Przynajmniej część bankomatów nie wypłaca pieniędzy

O kłopotach z bankomatami z logo Euronetu właśnie napisał serwis Spider's Web. O problemach z tymi urządzeniami można również przeczytać w mediach społecznościowych: w przypadku skorzystania z maszyny tej sieci pieniądze są blokowane na rachunku, ale nie są wypłacane. Serwis podaje, że awaria ma ogólnopolski charakter.

Przeczytajcie także: Chcą wykorzystać karty do obsługi imprez masowych

Biuro prasowe spółki na razie nic nie wie, czy awaria miała duży zasięg. – Sytuacje, w których klient korzysta z bankomatu i na koncie pojawia się blokada, choć środki nie zostają wypłacone, czasem się zdarzają. Na razie nie mamy jednak informacji, że awaria ma większy zasięg – powiedziała mi przed chwilą Ilona Sikorska odpowiedzialna za kontakt z mediami w polskim oddziale Euronet Wordlwide.

Przeczytajcie także: Duża popularność terminali na Poczcie

Euronet to największa na polskim rynku sieć bankomatów. Wiele instytucji ma z tą firmą umowy, na mocy których z jej urządzeń klienci mogą wypłacać gotówkę jak z maszyn własnego banku. Tak jest na przykład w przypadku klientów mBanku. Dla nich awaria Euronetu może mieć znaczenie o tyle, że nie ma on własnej sieci bankomatów a na noc z soboty na niedzielę zaplanował przerwę konserwacyjną, w trakcie której nie będą działać karty. Część klientów może więc chcieć zaopatrzyć się w gotówkę przed wybraniem się na imprezę. Awaria w Euronecie, gdyby potrwała dłużej, mogłaby znacznie im to utrudnić.

AKTUALIZACJA

Przed chwilą (godz. 19.50) biuro prasowe Euronetu podało, że awaria miała miejsce ze względu na kłopoty techniczne w kilku bankach, ale już została usunięta i obecnie bankomaty działają poprawnie. Środki zablokowane na rachunkach, ale niewypłacone, zostaną klientom zwrócone.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies