Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aktywacja płatności cyklicznych nigdy nie była prostsza. Ale zastanówcie się zanim się na to zdecydujecie

Nową ciekawą usługę dla użytkowników kart wprowadzili właśnie operatorzy terminali SIX Payment oraz Przelewów24

Większość z Was pewnie doskonale wie, czym są płatności cykliczne. Dla porządku tylko wyjaśnię, że to usługa przypominająca polecenie zapłaty. Z tym że o ile przelew w ramach polecenia wychodzi z rachunku osobistego, o tyle płatność cykliczna jest wykonywana z rachunku karty bankowej. W tradycyjnym procesie aby uruchomić tę usługę należy albo osobiście udać się do usługodawcy, któremu chcecie w ten sposób płacić, albo odwiedzić jego stronę internetową i podać wszelkie dane znajdujące się na karcie. To mogło być kłopotliwe i rodziło obawy o bezpieczeństwo przekazywanych w ten sposób informacji. Ale teraz pojawił się nowy sposób.

Przeczytajcie także: Bankomaty Euronetu już częściowo zbliżeniowe

O wprowadzeniu kolejnej metody aktywacji płatności cyklicznych poinformował dziś operator terminali płatniczych – firma SIX Payment. Usługę przygotował we współpracy z serwisem Przelewy24 – integratorem płatności działającym głównie w środowisku e-commerce. Wprowadzana teraz nowość sprawia, że skorzystanie z cyklicznych transakcji kartą nigdy wcześniej nie było takie proste. Zwłaszcza u usługodawców, do których ta propozycja jest kierowana w pierwszej kolejności, a więc w klubach fitness.

Pomysł SIX Payment i Przelewów24 polega na możliwości aktywacji płatności cyklicznych w terminalu POS. Dzięki integracji z najpopularniejszym ponoć w Polsce oprogramowaniem do zarządzania obiektami sportowymi eFitness, klient klubu może zapisać się do usługi abonamentowej bez zbędnego wypełniania formularzy i pozostawiania w nim numeru karty. Wystarczy wywołanie na terminalu płatniczym odpowiedniej funkcji i zbliżenie do niego karty a do profilu klienta w systemie zostaje dopisany bezpieczny odpowiednik numeru karty (token).

Przeczytajcie także: Startuje wielka loteria FROB

Od razu po tokenizacji następuje automatyczna weryfikacja czy daną kartą można posługiwać się w tego typu transakcjach, czy być może należy ją odblokować w banku. Całość trwa zaledwie kilka sekund. Zastosowane rozwiązanie ma spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa gwarantowane między innymi dzięki temu, że sam numer karty nie jest przechowywany ani w klubie, ani w systemach eFitness, ani przez Przelewy24. Zdaniem SIX Payment opisana tu nowość jest rozwiązaniem pionierskim na skalę nie tylko polską, ale i europejską.

Trudno mi zweryfikować, czy tak jest. Za to na pewno trzeba przyznać, że pomysł jest ciekawy. Zostanie doceniony przez te osoby, które są zdecydowane na automatyczne pobieranie pieniędzy za abonament na siłownię czy fitness. Ich właściciele zapewne chcieliby aby jak najwięcej klientów na to się zdecydowało. Dzięki temu mają bowiem zapewnione stałe wpłaty niezależenie od tego czy ich klienci wpadają na ćwiczenia raz w tygodniu, dwa razy czy w jakimś okresie nie zrobią tego wcale. Jeżeli jednak wizja straty kilkudziesięciu złotych nie jest dla Was wystarczająco motywująca do tego abyście regularnie chodzili na trening, lepiej darujcie sobie abonament i płatności cykliczne.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies