Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zbliżeniowe bankomaty Euronetu już działają. Niestety, na razie dla wybranych klientów

Nie wiadomo kiedy nowa usługa zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom kart

To, że Euronet zamierza wyposażyć bankomaty w czytniki NFC, wiadomo od jesieni ubiegłego roku. Pisałem o tym na podstawie nieoficjalnych informacji już we wrześniu 2015 r. Później firma w komunikacie prasowym potwierdziła rozpoczęcie prac nad wyposażeniem swoich urządzeń w nową funkcję. Zapowiedziano też, że usługa ruszy w całej sieci Euronetu prawdopodobnie do końca II kw. 2016 r. Tymczasem mamy już październik, a z bankomatów tej sieci wciąż nie można wypłacać gotówki zbliżeniowo.

Przeczytajcie także: Startuje wielka loteria FROB

Okazuje się jednak, że to tylko półprawda. Kilka dni temu w serwisie Cashless mogliście przeczytać o tym, że BZ WBK rozpoczął już wymianę swoich bankomatów na nowe, w których zainstalowane są czytniki NFC. W biurze prasowym banku powiedziano mi, że proces wymiany urządzeń już się rozpoczął, ale nowa funkcja jeszcze nie działa i nie wiadomo kiedy będzie działać. Pod tekstem, który znajdziecie tutaj, jeden z czytelników używający nicku Artur komentował, że bankomaty Euronetu już wypłacają bezstykowo a na dowód tego zamieścił fotografię. Znajduje się na niej komunikat wyświetlony przez jeden z krakowskich bankomatów tej firmy informujący, że usługa jest dostępna wyłącznie dla klientów Alior Banku oraz BPH.

Można było się domyślić, że Euronet testuje wypłaty przy użyciu kart bezstykowych, skoro lada moment chce tę funkcję uruchomić w całej sieci. Ciekawe, że robi to z klientami akurat tych dwóch banków. Spytałem o to biuro prasowe firmy. Powiedziano mi, że Euronet testuje wypłaty zbliżeniowe kartami różnych banków, a dla klientów wszystkich instytucji usługa będzie dostępna już wkrótce. Nie uzyskałem jednak odpowiedzi, kiedy konkretnie można się tego spodziewać oraz jaki jest powód opóźnień.

Przeczytajcie także: Banki podnoszą ceny za przewalutowanie

Domyślam się jednak, że uruchomienie wypłat bezstykowo w całej sieci Euronetu zajmie jeszcze trochę czasu. Na razie nie wszystkie urządzenia tej firmy mają zainstalowane czytniki NFC. Tam gdzie odpowiedni sprzęt już jest, zauważycie taki znaczek:Natomiast póki co jedyną działającą sieć bankomatów zbliżeniowych w Polsce posiada ING Bank Śląski. Niestety, bezstykowo mogą z nich wypłacać wyłącznie użytkownicy kart wydanych przez Śląski. Nie wiadomo, kiedy usługa zostanie rozszerzona na pozostałych klientów. O zamiarze instalacji czytników NFC w swoich urządzeniach informowała też swego czasu firma IT Card, właściciel marki Planet Cash.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies