Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BZ WBK rozpoczął instalację bankomatów zbliżeniowych. Ale czytniki NFC jeszcze nie działają

Bank idzie w ślady ING oraz Euronetu i zamierza rozpocząć wypłaty gotówki bezstykowo

O tym, że jak to mówią, "na mieście" można już spotkać bankomaty BZ WBK wyposażone w czytniki zbliżeniowe, doniósł jeden z czytelników Cashless. Bank już od dawna planował wymianę swoich urządzeń na takie, wyposażone w technologię NFC. Mogliście dowiedzieć się o tym m.in. tutaj. Dziś wiadomo, że instalacja nowych bankomatów już się zaczęła, co potwierdziło biuro prasowe BZ WBK. Wypłaty bezstykowo nie są jednak jeszcze możliwe.

Przeczytajcie także: Już możecie zarejestrować kartę w Visa Checkout

– Kupujemy sprzęt wyposażony w czytniki zbliżeniowe i docelowo taką funkcjonalność wdrożymy. W pierwszej kolejności dla kart wydanych przez Bank Zachodni WBK, a w przyszłości także dla kart wydanych przez inne banki. Wymaga to jednak prac projektowych i nie jesteśmy obecnie w stanie stwierdzić, kiedy nowa usługa zostanie uruchomiona – czytam w w przesłanym mi mejlu.

Wygląda więc na to, że BZ WBK będzie trzecią instytucją w Polsce zarządzającą siecią bankomatów zbliżeniowych. Dziś bez wkładania karty do czytnika gotówkę można wypłacać z urządzeń ING Banku Śląskiego. Niestety, jego maszyny póki co świadczą tego rodzaju usługi wyłącznie klientom tego banku.

Przeczytajcie także: Są nowi partnerzy w programie Priceless Specials

Instalację bankomatów z NFC rozpoczął również Euronet. Na początku bieżącego roku jego przedstawiciele zapowiadali uruchomienie wypłat bezstykowych do końca czerwca. Na razie jednak usługa nie ruszyła i z informacji przekazanych mi przez biuro prasowe spółki wnioskuję, że nie wiadomo kiedy ruszy. O rozpoczęciu prac nad wyposażeniem w technologię zbliżeniową bankomatów Planet Cash informowała też spółka IT Card. Na razie nie wiem, co dzieje się z tym projektem.

Upowszechnienie bankomatów zbliżeniowych oznaczałoby znaczne zwiększenie bezpieczeństwa korzystania z kart płatniczych. Urządzenia te eliminują bowiem ryzyko skimmingu – bez wkładania karty do czytnika nie ma możliwości skopiowania paska magnetycznego i wykorzystania go do kradzieży pieniędzy.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies