Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zobaczcie - tak się płaci nowym zegarkiem od Samsunga 

Na trwających właśnie w Berlinie targach elektroniki IFA, Samsung pokazał smartwatch Gear S3 wspierający płatności Samsung Pay

Wprawdzie płacenie zegarkiem, breloczkiem, opaską czy pierścieniem to dzisiaj nic nadzwyczajnego, ale wydaje mi się, że na tę nowość naprawdę warto zwrócić uwagę ze względu na wygodę stosowania. Zaprezentowanym właśnie w Berlinie na IFA smartwatchem Gear S3 można płacić za zakupy w każdym sklepie, w którym akceptowane są karty płatnicze.

Przeczytajcie także: Samsung Pay i Android Pay w tym roku w Polsce

Jest to możliwe dzięki systemowi Samsung Pay. Aplikację włącza się przytrzymując kilka sekund jeden z przycisków urządzenia. Następnie obracając tarczę zegarka użytkownik wybiera, którą kartą podpiętą do aplikacji chce zapłacić. Potem już tylko dotyka palcem na ekranie smartwatcha pole "zapłać" i zbliża zegarek do terminala.

Jak wiecie, za pomocą Samsung Pay można zapłacić bezstykowo zarówno przy wykorzystaniu technologii NFC, jak i na starszych terminalach przyjmujących wyłącznie karty z paskiem magnetycznym. Na poniższym filmie pokazano ten drugi sposób płatności.

Przeczytajcie także: Systemowi Samsung Pay stuknął roczek

Co istotne, producentowi chyba wreszcie udało się rozwiązać problem baterii, która tradycyjnie jest piętą achillesową tego rodzaju gadżetów. Samsung utrzymuje, że ten model zegarka przetrwa bez ładowania 3-4 dni. Koreańczycy deklarują, że Samsung Pay ma zadebiutować w Polsce jeszcze w tym roku. Do tego czasu do sprzedaży trafi też zapewne Gear S3. Ma kosztować ok. 400 euro.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies