Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Właściciel eService przejął fintech rozwijający softposa. To mogą być złe wieści dla LikePOS-a z oferty polskiej spółki

Z informacji umieszczonych na stronie internetowej tureckiego organu ochrony konkurencji wynika, że firma Global Payments przejęła Yazarę

Jak wynika z informacji opublikowanych na stronie internetowej Rekabet Kurumu, tureckiego urzędu ochrony konkurencji, spółka Global Payments, będąca także właścicielem eService, największego agenta rozliczeniowego w Polsce, przejęła turecki startup Yazara. Fintech rozwija rozwiązanie typu softpos.

Przeczytajcie także: RPO ma wątpliwości co do nowego systemu biletowego w Warszawie

O Yazarze mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl na początku tego roku w związku z uzyskaniem przez ten fintech certyfikatu mPoC dla jego softposa. Był on drugim podmiotem, któremu udało się zdobyć taką licencję. Pierwszym, który oferuje SDK (software development kit), a więc zestaw narzędzi dla programistów, dzięki czemu oprogramowanie terminala aplikacyjnego może zostać łatwo zintegrowane z rozwiązaniami partnerów, np. systemami do obsługi punktu sprzedaży.

Oprogramowanie płatnicze Yazary zmienia dowolne urządzenie obsługujące technologię NFC w terminal przyjmujący płatności bezstykowe. Obecnie rozwiązanie może być instalowane na urządzeniach z systemem Android, a w przyszłości trafi także na iOS.

Przeczytajcie także: Bezpłatne przejazdy autostradą A4 dla użytkowników Autopay

W tym kontekście warto odnotować, że Global Payments ma już w swoim portfolio rozwiązanie typu softpos, a mianowicie terminal aplikacyjny LikePOS od eService. Z nieoficjalnych informacji cashless.pl wynika, że docelowo zostanie ono jednak zastąpione softposem Yazary.

Poprosiliśmy Global Payments o potwierdzenie tych doniesień. Jeśli otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy ten tekst lub opublikujemy kolejny.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies