Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Asseco na zakupach. Poprzez spółki zależne przejmie Paygate India oraz Paygate w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Paygate India i Paygate Dubaj oferują oprogramowanie, usługi związane z transakcjami finansowymi, bankowymi i rozwiązaniami płatniczymi

Payten, spółka zależna od Asseco South Eastern Europe, przejmie udziały w Paygate India oraz Paygate w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podmiot za blisko 29 mln euro obejmie 55 proc. udziałów w spółce Paygate India oraz - za blisko 19,4 mln euro – 51 proc. udziałów w Paygate w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zawarte między Payten a spółkami z Indii i ZEA porozumienie przewiduje wykupienie pozostałych udziałów (w Paygate India za maksymalnie 48,5 mln euro, w Paygate Dubaj – za nie więcej niż 25 mln euro) w przypadku osiągnięcia przez spółki określonych w umowie celów finansowych.

Przeczytajcie także: Usługa wielowalutowa w Banku Millennium

Spółka Payten w 99 proc. zależna jest od Asseco South Eastern Europe (ASEE). Jej działalność opiera się na dwóch liniach biznesowych. W ramach pierwszej firma jest dostawcą rozwiązań dla sektora finansowego, m.in. dla banków oraz firm zajmujących się płatnościami. Payten dostarcza oprogramowanie oraz outsourcuje i konserwuje sprzęt, m.in. bankomaty i terminale płatnicze POS.

Druga linia biznesowa to usługi dla punktów handlowo-usługowych. Payten dostarcza m.in. bramki płatnicze służące do realizacji płatności w sklepach internetowych oraz terminale płatnicze do stacjonarnych punktów handlowych.

Przeczytajcie także: Revolut z rekordowym zyskiem

Jak usłyszałem w Asseco South Eastern Europe, profil działalności przejmowanych spółek w dużym stopniu pokrywa się z działalnością Payten. Asseco podaje w komunikacie, że Paygate India i Paygate Dubaj proponują oprogramowanie, usługi związane z transakcjami finansowymi, bankowymi i wszelkiego rodzaju rozwiązaniami płatniczymi. Firmy mają kompleksową ofertę w zakresie płatności cyfrowych i automatycznych.


Fot. Maciej Bednarek

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies