Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Millennium zwiększa limit walutowy i wprowadza usługę wielowalutową

Transakcje walutowe kartami debetowymi i kredytowymi Millennium o wartości do 5 tys. zł rozliczane są teraz bez dodatkowej marży za przewalutowanie

1 lipca 2024 r. Bank Millennium zwiększył do 5 tys. zł miesięczny limit transakcji walutowych przy płatnościach kartami debetowymi i kredytowymi. Takie wydatki przeliczane są po kursie organizacji płatniczych Visa lub Mastercard, w zależności od rodzaju karty. Dopiero po wyczerpaniu limitu 5 tys. zł bank doliczy (od nadwyżki ponad 5 tys. zł) 2 proc. marży od przewalutowanej kwoty. To dobra wiadomość dla klientów tej instytucji, ponieważ wcześniej limit walutowy wynosił tylko 1 tys. zł.

Przeczytajcie także: Z jaką kartą na zagraniczne wakacje?

To niejedyna zmiana przydatna klientom przebywającym za granicą. Bank uruchomił również bezpłatną usługę wielowalutową. Polega ona na możliwości połączenia wszystkich kart debetowych z rachunkami walutowymi w kantorze banku, który dostępny jest w aplikacji mobilnej. Karty można przypiąć do kont w euro, dolarach, funtach brytyjskich i frankach szwajcarskich. Płacąc w tych walutach klienci nie ponoszą więc żadnych kosztów związanych z przewalutowaniem transakcji. Wśród usług walutowych w ofercie banku znajdziemy jeszcze Kartę Voyager – walutową kartę rozliczaną w euro.

Przeczytajcie także: Promocje na kontach oszczędnościowych

Jednocześnie z oferty banku znika pakiet walutowy, w ramach którego klienci mogli bez limitów korzystać z przeliczania transakcji po kursach organizacji płatniczych i bez dodatkowej marży za przewalutowanie. Pakiet uruchamiany na siedem dni kosztował 9,90 zł.

Bank Millennium poinformował też o podniesieniu limitu transakcyjnego w aplikacji mobilnej z 20 do 50 tys. zł. Zwiększyła się też maksymalna kwota pojedynczego przelewu Blik na telefon z 2 zł do 5 tys. zł.

Fot. Maciej Bednarek

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies