Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander też wkurzony na Euronet. Zwrócił klientom opłaty za skorzystanie z urządzeń tej sieci w poprzedni wtorek

Wcześniej podobną decyzję podjął mBank

Santander poinformował klientów, że zwróci im wszystkie opłaty pobrane za wypłaty gotówki z bankomatów Euronetu w miniony wtorek, 18 czerwca. Zwroty miały zostać zaksięgowane automatycznie do końca wczorajszego dnia. Wcześniej podobną decyzję ogłosił już także mBank, o czym mogliście przeczytać w tekście mBank zwróci opłaty klientom, którzy wczoraj korzystali z bankomatów Euronetu.

Przeczytajcie także: Alior kończy działalność w Rumunii

Przypomnę, że 18 czerwca od rana Euronet obniżył do 200 zł limit pojedynczej wypłaty gotówki. Jeśli ktoś chciał pobrać więcej pieniędzy, musiał wykonać kilka transakcji. A to oznacza, że był narażony na dodatkowe opłaty pobierane przez bank, jeśli są one uzależnione od liczby transakcji w bankomatach. Decyzja Euronetu ma związek z walką sieci bankomatowych o zmiany w polityce organizacji płatniczych, których cenniki, zdaniem operatorów sieci urządzeń, nie pokrywają kosztów wypłat gotówki. Więcej na ten temat w tekście Kłopoty operatorów bankomatów. Polska może być jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym surcharge będzie zabroniony.

Przeczytajcie także: Poznajcie Mapę polskiego fintechu 2024

Protest Euronetu mógł być szczególnie odczuwalny dla klientów takich banków jak Santander. Przypomnę, że niedawno instytucja ta zdecydowała o rezygnacji z posiadania własnej sieci bankomatów i oddała ją w zarządzanie operatorom niezależnym, w tym przede wszystkim Euronetowi. W wyniku tej decyzji część bankomatów Euronetu, np. zlokalizowanych przy oddziałach Santandera, wciąż jest traktowana przez bank jako własna. Natomiast urządzenia Euronetu nieoznaczone dodatkowo logotypem Santandera, to urządzenia obce. I to transakcji w tych maszynach dotyczą zwroty zaordynowane właśnie przez bank.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies