Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard: ruch turystyczny rośnie. Polska jednym z beneficjentów

Europejscy turyści coraz częściej wybierają wypoczynek poza okresem wakacyjnym: w maju i czerwcu, a także we wrześniu i październiku

Mastercard Economics Institute przygotował raport "Travel Trends 2024", z którego można się dowiedzieć m.in., że w skali globalnej turyści spędzą w tym roku średnio o jeden dzień więcej na wakacjach niż w 2023 roku. W przypadku turystów w Europie wynik ten może być jeszcze lepszy, jak miało to miejsce w roku ubiegłym.

Przeczytajcie także: PKO BP uruchamia społecznościową wymianę walut

Raport Mastercarda pokazuje np., że tego lata w Europie najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów będzie Monachium (na wybór tej destynacji wpływ mają m.in. odbywające się u naszego zachodniego sąsiada Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej). Kolejne miejsca na liście zajmują Tirana, Nicea, Korfu i Stambuł. Uwagę zwraca rozwój turystyki w Albanii: w latach 2019-2023 liczba tras lotniczych uległa w tym przypadku podwojeniu, a liczba przyjazdów turystów wzrosła z 12 mln do 17 mln.

Przeczytajcie także: Citi Handlowy ponownie na sprzedaż

W Grecji średni dzienny ruch lotniczy wzrósł o ponad 13 proc. od początku kwietnia 2024 roku w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku. W Polsce wzrost wyniósł w tym czasie 2,2 proc., co nie jest wynikiem złym – w przypadku Włoch było to zaledwie 0,6 proc., a Francja zanotowała spadek o 8 proc. Jednocześnie warto zauważyć, że europejscy turyści coraz częściej wybierają wypoczynek poza okresem wakacyjnym. Popularnością cieszą się wyjazdy w maju i czerwcu, a także we wrześniu i październiku.

Więcej informacji można znaleźć w raporcie Mastercarda dostępnym pod tym adresem.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies