Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w kantorze PKO BP. Bank uruchamia społecznościową wymianę walut

Z pomocą nowej funkcji klienci mogą wystawić w kantorze ofertę sprzedaży lub kupna waluty po wskazanym przez siebie kursie

PKO BP informuje swoich klientów o nowym rozwiązaniu wprowadzanym w kantorze w aplikacji IKO. Od 2 września br. będzie w nim dostępna społecznościowa wymiana walut.

Przeczytajcie także: Payka wprowadza odroczone płatności do ubezpieczeń

Nowe narzędzie sprawi, że klienci będą mogli wystawić w kantorze ofertę sprzedaży lub kupna waluty po wskazanym przez siebie kursie. To bank dopasuje i rozliczy oferty, instytucja zadba też o bezpieczeństwo transakcji i danych użytkowników usługi.

Wdrożeniem początkowo zostaną objęte cztery waluty: euro, dolar amerykański, funt brytyjski i frank szwajcarski. Bank będzie pobierał prowizję od wartości transakcji (instytucja czasowo może rezygnować z prowizji, by promować usługę), a wystawioną walutę będzie można sprzedać w ramach jednej transakcji lub w częściach jako kilka transakcji.

Wprowadzana funkcja nie będzie narzucana klientowi – wciąż będzie mógł zdecydować się na standardową wymianę ze wszystkimi dotychczasowymi funkcjami kantoru. Bank zaznacza jednak, że jeśli ktoś nie zgadza się na wdrażane zmiany, może do 1 września pisemnie lub ustnie wypowiedzieć umowę kantoru.

Przeczytajcie także: Pośrednicy ubezpieczeniowi chcą dostępu do danych z CEPiK-u

Kilka kwartałów temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że PKO BP umożliwił korzystanie z kantoru walutowego w IKO klientom, którzy nie posiadają w tym banku rachunku walutowego. Użytkownik po przejściu do zakładki "Więcej" i wybraniu opcji "Kantor", może dodać konto z innego banku i kupować walutę, płacąc Blikiem.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies