Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przedstawiciel zondacrypto: na razie nie widzę powodów, by nasza firma kiedykolwiek miała wrócić do Polski

Przemysław Olędzki z wywodzącej się z Polski giełdy kryptowalut podkreśla, że Estonia, w której spółka jest obecnie zarejestrowana, ma surowe prawo, ale sprzyja biznesom związanym z kryptoaktywami

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbył się tegoroczny Cashless Fintech Evening. Jednym z ekspertów, który wziął udział w wydarzeniu, był Przemysław Olędzki, content lead w spółce zondacrypto. W trakcie rozmowy z przedstawicielem redakcji cashless.pl był pytany o możliwość powrotu zondacrypto do Polski po planowanym uregulowaniu rynku kryptoaktywów w najbliższym czasie. Niestety, nie miał dla naszego kraju pozytywnych informacji.

Przeczytajcie także: mBank zwróci klientom opłaty za korzystanie z bankomatów Euronetu

– Nawet jeśli kwestia działalności takich firm jak nasza zostanie uregulowana, to na razie nie widzę powodów, dla których zondacrypto miałaby przenosić się do Polski. Estonia, w której spółka jest obecnie zarejestrowana, ma bardzo surowe prawo w stosunku do firm działających w obszarze kryptowalut, ale jednocześnie bardzo sprzyja takim biznesom jak nasz – powiedział Przemysław Olędzki. Przejawia się to w tym, że już od dłuższego czasu kraj jest gotowy na przyjęcie unijnych regulacji MiCA.

Przypomnę, że zondacrypto wywodzi się z polskiej giełdy kryptowalut BitBay. Ta w 2018 roku, ze względu na negatywny stosunek Komisji Nadzoru Finansowego to firm działających w branży kryptowalut, przeniosła się na Maltę. Pod koniec 2019 r. ponownie zmieniła lokalizację swojej siedziby na Estonię, z której działa do dzisiaj. Natomiast w listopadzie 2021 r. firma przyjęła nazwę zonda, która później jeszcze raz została zmieniona na obowiązującą obecnie zondacrypto.

Przeczytajcie także: Nowy, bankowy eksperyment Samsunga, tym razem z PKO

Działalność giełd kryptowalutowych oraz innych firm pracujących w obszarze kryptoaktywów wkrótce zostanie uregulowana, dzięki przyjęciu przepisów na poziomie Unii Europejskiej. Projekt polskiej ustawy na ten temat został przedstawiony w lutym bieżącego roku. Więcej informacji na jego temat możecie znaleźć w tekście "Mogło być nic", czyli kilka słów na temat projektu ustawy o kryptoaktywach.

Natomiast podczas ubiegłotygodniowego Cashless Fintech Evening zaprezentowaliśmy Mapę polskiego fintechu 2024 oraz ogłosiliśmy zdobywców nagród Cashless Fintech 2024. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Cashless Fintech Evening to już historia. Poznajcie Mapę polskiego fintechu 2024 oraz zwycięzców Cashless Fintech.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies