Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W aplikacji mObywatel pojawiła się nowa usługa dla firm. Spółki cywilne jak zwykle poszkodowane

Usługa Firma pozwala użytkownikom aplikacji mObywatel, prowadzącym działalność gospodarczą, m.in. pobrać zaświadczenie o wpisie do CEiDG czy wysłać dane do faktury

Ministerstwo Cyfryzacji podało, że w aplikacji mObywatel pojawiła się funkcja Firma. Przeznaczona jest dla osób indywidualnych prowadzących działalność gospodarczą. Umożliwia m.in. pobranie i przesłanie za pośrednictwem SMS-a, e-maila czy komunikatora danych firmy potrzebnych np. do wypełnienia faktury oraz wygenerowanie w formacie PDF zaświadczenia o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Przeczytajcie także: Blik ma zgodę NBP na nowe płatności powtarzalne

MC w pisze w komunikacie, że osoby prowadzące działalność gospodarczą, w usłudze Firma otrzymują dostęp do aktualnych informacji zawartych w państwowych rejestrach. Jeśli złożą wniosek o zawieszenie lub zakończenie działalności, od razu będzie miało to odzwierciedlenie w aplikacji mObywatel. System pobiera bowiem bieżące dane z bazy przy każdym uruchomieniu. Prezentuje również informacje o zgłoszonych kodach PKD, miejscach prowadzenia działalności itd.

Przeczytajcie także: Bank BPH zanotował największą stratę w historii polskiej bankowości

Z informacji przekazanych przez MC wynika, że Firma dostępna jest w dolnym menu aplikacji mObywatel po zalogowaniu, pod ikoną Usługi. Ale chyba jeszcze nie wszyscy mają do niej dostęp, bo np. u mnie jeszcze jej nie widać. Warto też pamiętać, że Firma kierowana jest wyłącznie do osób indywidualnych, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Za jej pomocą nie można więc pobrać danych spółek, w tym spółek cywilnych zawiązanych przez osoby prowadzące działalność.

To nie pierwszy więc raz, gdy osoby wybierające tę formę organizacji pracy mogą czuć się pokrzywdzone przez zarządzających państwowymi usługami cyfrowymi. Również rejestracja w Krajowym Systemie eFaktur dla wspólników spółek cywilnych jest utrudniona.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies