Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klarna startuje na słowackim rynku. Za debiut odpowiada polski zespół

Klarna, specjalizująca się w płatnościach odroczonych, w regionie oferuje już swoje uslugi w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech

Klarna poinformowała o rozpoczęciu działalności w Słowacji. To kolejny kraj w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w którym pojawił się fintech oferujący usługi płatności odroczonych. Wcześniej swoje produkty udostępnił w Polsce, Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech. Z informacji prasowej Klarny wynika, że za słowacki projekt odpowiedzialny był polski zespół spółki na czele z Łukaszem Dwulitem. Jednym z pierwszych partnerów Klarny u naszego południowego sąsiada będzie globalny modowy sklep internetowy About You.

Przeczytajcie także: Starsze smartfony nie obsłużą Google Pay

Menager dołączył do Klarny w 2021 r. zaraz po premierze usługi w Polsce. Pierwszym partnerem w e-commerce na tutjejszym rynku został wtedy właściciel marki H&M. Polskę odwiedził wówczas i spotkał się z dziennikarzami pochodzący z naszego kraju Sebastian Siemiątkowski, prezes i współzałożyciel Klarny.

Przeczytajcie także: Jakub Fast dyrektorem generalnym banku Chase UK w Wielkiej Brytanii

Co ciekawe Klarna, która jest już globalnym graczem w zakresie płatności odroczonych, w Polsce ma silnych lokalnych konkurentów. W 2022 roku największe zarejestrowane w Polsce spółki, specjalizujące się w płatnościach odroczonych, osiągnęły ponad 330 mln zł przychodów i przeszło 43 mln zł zysku. Zdecydowanym liderem tego zestawienia był operator usługi Allegro Pay, który w omawianym okresie miał ok. 170 mln przychodów. Polski fintech PayPo wygenerował ponad 120 mln przychodów. Dla porównania Klarna zanotowała wpływy na poziomie ok. 16 mln zł. Więcej na ten temat przeczytacie w tym tekście.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies