Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nadchodzą zmiany w Portfelu Google. Starsze smartfony nie obsłużą Google Pay

Za kilka tygodni z Portfela Google nie będą mogli korzystać posiadacze urządzeń z Androidem w wersji starszej niż 9

Firma Google poinformowała, że od 10 czerwca aplikacja Portfel Google, w której dostępne są płatności mobilne Google Pay, do działania będzie wymagać Androida w wersji 9 ("Pie" na rynku pojawiła się w drugiej połowie 2018 roku) lub wyższej. Z kolei użytkownicy zegarków skorzystają z tego narzędzia, jeśli na ich sprzęcie działa wersja systemu Wear OS 2.x lub nowsza.

Przeczytajcie także: Asseco Business Solutions partnerem Aliora

Najświeższą wersją systemu Android jest ta z numerem 14 ("Upside Down Cake"), która pojawiła się na rynku pod koniec ubiegłego roku. Na premierę czeka już Android 15 ("Vanilla Ice Cream"). Wypuszczanie kolejnych wersji wiąże się z tym, że te starsze przestają być wspierane przez producenta. Nie są aktualizowane, co w efekcie negatywnie wpływa na bezpieczeństwo. Dostosowują się do tego dostawcy aplikacji, m.in. tych finansowych, którzy nie chcą narażać swoich klientów na utratę wrażliwych danych czy środków.

Przeczytajcie także: Żabka wyłącza płatności Żappka Pay

Smartfonów działających z Androidem 8 ("Oreo") na rynku nie jest już zbyt dużo. W sprzedaży pojawiły się z nim lub były do niego aktualizowane m.in. Samsung Galaxy S7, LG Q7, Huawei Mate 9, Nokia 6 czy ZTE Blade V9. Serwis Statcounter podaje, że obecnie w Polsce pod kontrolą Androida w wersji 8 działa mniej niż 2 proc. smartfonów (kolejny 1 proc. przypada na jeszcze starsze oprogramowanie od Google'a).

Aby sprawdzić, którą wersję Androida posiada Wasz telefon, wystarczy wyświetlić na ekranie smarfona Ustawienia i odnaleźć rubrykę Wersja Androida.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies