Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autopay: w e-commerce najważniejsza pozostaje cena. Na znaczeniu zyskuje wybór form płatności

Polacy za zakupy online najchętniej płacą Blikiem. Korzysta z niego już sześciu na dziesięciu klientów

Firma Autopay podzieliła się wynikami badania "Finanse w czasach niepewności", z którego można się dowiedzieć m.in., że zakupy online robi obecnie 93 proc. respondentów. Głównym kryterium wyboru sklepu w handlu internetowym pozostaje cena, na którą wskazało 75 proc. ankietowanych. Warto dodać, że przed rokiem było to niemal 80 proc.

Przeczytajcie także: Agnieszka Wrońska odwołana ze stanowiska prezeski Link4

Przy wyborze Polacy zwracają też uwagę na sposób i koszt dostawy (przeszło dwie trzecie wskazań) oraz wiarygodność sklepu. W tym wypadku odsetek wskazań zwiększył się w ostatnich dwóch latach aż o 16 p. proc. Coraz więcej konsumentów zwraca też uwagę na wiarygodność firmy obsługującej płatności online (wzrost o 9 p. proc. w ciągu dwóch lat).

Uczestnicy badania wskazali też, że coraz większą rolę odgrywa dostęp do wielu form płatności. To ważna kwestia dla niemal jednej trzeciej badanych. Przed rokiem na ten aspekt uwagę zwracał co czwarty badany. Brak dogodnej formy płatności to powód do rezygnacji z usług sklepu dla sześciu na dziesięciu Polaków. Możliwość wyboru form płatności wyraźnie ważniejsza jest dla kobiet i najmłodszych klientów.

Przeczytajcie także: Asseco Business Solutions partnerem Aliora

Co decyduje o wyborze ulubionej formy płatności? Uczestnicy badania wskazują na trzy kluczowe elementy: szybkość, wygodę oraz prostotę. Dopiero na czwartym miejscu znalazło się bezpieczeństwo.

Ulubioną formą płatności za internetowe zakupy pozostaje Blik. Z badania Autopay wynika, że obecnie korzysta z niego sześciu na dziesięciu kupujących. Niemal połowa używa szybkich płatności elektronicznych, w ostatnim roku wyraźnie wzrosła popularność płatności kartą (z 33 do 37 proc.), płatności odroczonych (z 8 do 12 proc.), a także Apple Pay (z 4 do 7 proc.). Blikiem najchętniej płacą młodzi klienci, kobiety i mieszkańcy dużych miast. Z narzędzia PSP korzysta już blisko 16 mln klientów, a więcej na temat jego popularności znajdziecie w tym tekście.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies