Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Twisto wprowadza "szybkie przelewy bankowe". Klienci mogą regulować zobowiązania bezpośrednio z konta

Rozwiązanie oparte o otwartą bankowość zostało przygotowane we współpracy z fintechem Kevin

Twisto informuje o udostępnieniu klientom nowej metody opłacania ich zobowiązań względem fintechu. Teraz mogą dokonywać płatności bezpośrednio ze swoich kont bankowych, poza systemami kartowymi, dzięki rozwiązaniu, które Twisto nazywa "szybkim przelewem bankowym".

Przeczytajcie także: Millennium wprowadza Blik Płacę Później

Usługa bazuje na otwartej bankowości i jest efektem współpracy Twisto z litewskim fintechem Kevin, o którym niejednokrotnie mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. – Kevin dostarcza nam rozwiązanie, które pozwala klientom zainicjować płatność przelewem bankowym bezpośrednio z aplikacji Twisto. Tak więc, gdy klienci chcą zapłacić za swoje zamówienia Twisto, wybierają opcję szybkiego przelewu bankowego, potwierdzają ją w swojej aplikacji bankowej, a pieniądze są natychmiast przesyłane – tłumaczy Pavel Prucek z zespołu produktowego Twisto. Jak zaznaczają przedstawiciele fintechu, taka forma pozwala im zmniejszyć koszty działalności.

Przeczytajcie także: Revolut uruchamia platformę X

Nowa forma płatności została wdrożona w Polsce oraz w Czechach, bo oba rynki są zaawansowane w rozwoju usług płatniczych opartych o otwartą bankowość.

A perspektywom dalszego rozwoju open bankingu poświęcone będzie najbliższe spotkanie z cyklu Cashless Breakfast. Eksperci będą rozmawiać o przyszłości open bankingu i rozszerzeniu tej idei na inne niż banki instytucje finansowe, w ramach zmian wprowadzanych przez unijne rozporządzenie FIDA. Więcej informacji na temat spotkania, a także wskazówkę, jak zdobyć darmową wejściówkę, znajdziecie tutaj. Partnerem głównym Cashless Breakfast - Open banking jest Tink. Partnerem wspierającym wydarzenie jest Kontomatik.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies