Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut uruchamia platformę X dla chcących handlować kryptowalutami 

Na razie z nowej kryptogiełdy mogą korzystać tylko klienci w Wielkiej Brytanii

Revolut uruchomił oddzielną od aplikacji platformę X do handlu kryptowalutami – informuje portal internetowy The Block. Jak napisano, z nowej kryptogiełdy mogą na razie korzystać wyłącznie klienci fintechowego banku w Wielkiej Brytanii.

Dzięki nowej platformie Revolut chce konkurować z wiodącymi giełdami kryptowalut w Europie i na świecie. Z wypowiedzi przedstawicieli fintechu dla mediów wynika też, że X została zaprojektowana z myślą o profesjonalnych inwestorach, ale może z niej korzystać każdy.

Przeczytajcie także: Zondacrypto partnerem Tour de Pologne

Czym różni się platforma X od tej, którą Revolut już oferuje w swojej aplikacji? Osoby kupujące i sprzedające kryptowaluty w apce Revoluta muszą się liczyć z dosyć wysokimi prowizjami jak na standardy rynku. W przypadku posiadaczy bezpłatnych kont opłata sięga 1,49 proc. kwoty transakcji, nie mniej niż 1,49 funta. Na platformie handlowej Revolut X fintech pobiera prowizję w wysokości do 0,09 proc. Revolut obiecuje też lepsze zaplecze analityczne i wygodniejszą obsługę transakcji na laptopach czy komputerach stacjonarnych.

Przeczytajcie także: Estoński nadzorca odnowił licencję fintechu zondacrypto

Zaledwie kilka miesięcy temu Revolut zaoferował usługę Revolut Ramp, dzięki której jako źródło finansowania zakupu tokenów w portfelu MetaMask można wskazać konto Revolut lub wydaną przez niego kartę. Teraz uruchamia własną giełdę działającą niezależnie od aplikacji bankowej.

W coraz bardziej nieprzyjaznym dla kryptowalut środowisku regulacyjnym firmy poszukują bezpieczniejszych sposobów przejęcia chociaż części gigantycznych zysków wynikających z pośredniczenia w obrocie cyfrowymi pieniędzmi. Rozdzielenie finansowych i kryptowalutowych usług może też pomóc w szybszym pojawieniu się fintechów (takich jak Revolut) na rynkach, na których dużo trudnej jest uzyskać licencję bankową niż uruchomić giełdę kryptowalut.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies