Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech kevin umożliwia płatności pomiędzy rachunkami przy użyciu terminali. Ma być szybciej i taniej

Wdrożenie nowego rozwiązania to efekt współpracy z Monet+, operatorem platformy Switchio

Fintech kevin poinformował o nawiązaniu partnerstwa z operatorem platformy Switchio, służącej do zarządzania płatnościami elektronicznymi. Efektem współpracy będzie rozpowszechnienie płatności pomiędzy rachunkami (A2A). Usługa ta pojawi się w Europie w terminalach zintegrowanych ze Switchio. Obecnie globalnie działa ich ponad 60 tys.

Przeczytajcie także: Fintech SumUp z usługą dla klientów indywidualnych

Nowe rozwiązanie ma przynieść korzyści zarówno sprzedawcom, jak i konsumentom. Ci pierwsi nie muszą dodatkowo inwestować, jeśli korzystają z narzędzi Switchio i mogą zacząć przyjmować płatności np. w sklepie stacjonarnym bezpośrednio na konto. Środki powinny do nich trafiać natychmiast, a koszty transakcji będą niższe: z procesu płatności eliminuje się sieci kart, pobierające określoną kwotę lub procent od każdej płatności. Z punktu widzenia klienta transakcja ma być prosta i bezpieczna. Do jej przeprowadzenia wystarczy smartfon z modułem NFC.

Partnerzy zaznaczają, że dzięki integracji czeska firma Monet+, operator platformy Switchio, stała się pierwszym przedsiębiorstwem, które wprowadzi płatności typu A2A w sklepach stacjonarnych. Umożliwiła to dyrektywa PSD2 i rozwój otwartej bankowości. Ta ostatnia zakłada możliwość udzielenia dostępu podmiotom trzecim, np. fintechom, do danych klientów zgromadzonych w bankach, w celu zwiększenia konkurencyjności na rynku usług finansowych. Bo chociaż płatności pomiędzy rachunkami były znane już wcześniej, to open banking otwiera przed nimi nowe ścieżki rozwoju.

Przeczytajcie także: Volkswagen Bank wrócił na polski rynek z kontami dla klientów indywidualnych

Kevin to wywodzący się z Litwy fintech założony w 2018 roku. Kilka miesięcy temu mogliście przeczytać w serwisie cashlss.pl, że podmiot wzmacnia swoje struktury na polskim rynku, do warszawskiego oddziału dołączyli menedżerowie pracujący wcześniej dla dużych, międzynarodowych instytucji płatniczych, czyli PayPala i Visy. Niedługo później okazało się, że kevin zamknął kolejną rundę finansowania. Tym razem od inwestorów udało się pozyskać 65 mln dolarów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies