Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rozwiązanie, które zbudowało podwaliny pod Apple Pay i Google Pay znika z rynku. Millennium wycofuje płatności HCE

Bank Millennium był jednym z ostatnich banków na polskim rynku, który wdrożył HCE, a obecnie jest jednym z ostatnich, który z tej usługi rezygnuje

W nadesłanym przed chwilą komunikacie prasowym Millennium informuje, że zamierza wyłączyć płatności mobilne HCE. Od 20 kwietnia klienci nie mogą już dodawać kart do tej usługi, ale jeśli aktywowali ją wcześniej – wciąż mogą z niej korzystać. Tak będzie do końca czerwca, a od 1 lipca płatności HCE w Millennium ostatecznie przestaną działać.

Przeczytajcie także: Płatności HCE startują w Banku Millennium

Decyzja Millennium nie oznacza oczywiście, że klienci tego banku nie mogą korzystać ze zbliżeniowych płatności mobilnych. W jego ofercie znajdują się bowiem alternatywne płatności Google Pay oraz zbliżeniowy Blik, które działają na urządzeniach z systemem Android. Posiadacze iPhone’ów mogą korzystać z Apple Pay, a Millennium oferuje też płatności Garmin Pay, które działają na zegarkach Garmin. Natomiast posiadacze smartfonów Huawei mają możliwość korzystania ze zbliżeniowego Blika.

Ciekawostką może być jednak fakt, że Millennium bardzo długo wzbraniał się przed wprowadzeniem Google Pay, tłumacząc, że jego klienci mogą korzystać z równie wygodnych płatności HCE. Klienci indywidualni dostali dostęp do Google Pay dopiero w czerwcu ubiegłego, a Millennium był jednym z ostatnich banków na polskim rynku, który wdrożył tę usługę. Zresztą warto przypomnieć, że również na HCE klienci Millennium musieli bardzo długo czekać. Dostali te płatności dopiero jesienią 2016 r. Wcześniej to rozwiązanie pojawiło się w ofercie m.in. Pekao, Getinu, Santandera czy PKO BP.

Przeczytajcie także: Millennium wdrożył płatności Google Pay dla wszystkich klientów

Również teraz Millennium jest jednym z ostatnich w Polsce, który HCE wyłącza. Niedawno zdecydował o tym PKO BP. W jego przypadku ostatecznie usługa ma zostać wycofana do końca kwietnia. HCE działa jeszcze w ING i Santanderze. Z tym że w drugim z tych banków usługa jest utrzymywana dla klientów, którzy korzystali z niej wcześniej, ale nie jest proponowana nowym użytkownikom. Z kolei w ING mogą się na nią zdecydować użytkownicy kart Visa, a w przypadku kart Mastercard jest ona wygaszana.

HCE zadebiutowało w Polsce pod koniec 2014 r., gdy zaoferował jest Pekao. Bank ten był jednym z pierwszych na świecie, który wprowadził taką usługę. Stworzyła ona podwaliny pod zbliżeniowe płatności mobilne zamknięte w cyfrowych portfelach, z których w Polsce najpopularniejszymi są Apple Pay i Google Pay.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies