Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium potwierdza. Płatności HCE prawdopodobnie już w czerwcu

Bank przyspieszył prace nad udostępnieniem mobilnych transakcji zbliżeniowych

Jeszcze kilka tygodni temu Millennium był jednym z ostatnich banków na naszym rynku, który stronił od HCE. Mówi się, że to dlatego, iż technologia ta dostępna jest na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Tymczasem szefem bankowości elektronicznej w Millennium jest Ricardo Campos, który podobno uwielbia smartfony firmy Apple. W pierwszej kolejności wdraża więc rozwiązania, z których można korzystać także na telefonach iPhone, jak np. Blik.

Przeczytajcie także: Mobilne płatności zbliżeniowe telefonem z Windows? Teraz już tak, w Pekao

Jednak liczba wdrożeń HCE w ostatnim czasie przybrała na sile i pomału staje się jasne, że technologia ta ma duże szanse na upowszechnienie się. Millennium, który należy do rynkowej czołówki, jeśli chodzi o nowinki technologiczne, nie mógł przejść obok tego obojętnie. Niedawno Ricardo Campos na łamach Cashless przyznał więc, że w banku rozpoczęto już prace nad HCE.

Teraz okazuje się, że nadano im szczególny priorytet – mają się zakończyć już w przyszłym kwartale. Biuro prasowe Millennium potwierdziło przed chwilą, że są szanse, aby klienci uzyskali dostęp do płatności HCE już w czerwcu.

Przeczytajcie także: Millennium wprowadzi płatności HCE

Technologia HCE umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonem na podobnej zasadzie jak kartą bezstykową. Dane transakcyjne przechowywane są w chmurze obliczeniowej, z którą łączy się aplikacja zainstalowana na smartfonie.

Obecnie na polskim rynku płatności HCE oferuje pięć banków: Pekao, Getin, BZ WBK, PKO BP i Euro Bank. Wczoraj Pekao podał, że jako pierwszy w świecie uruchomił HCE także na telefony z systemem operacyjnym Windows 10 Mobile. Nad wdrożeniem HCE pracuje też kilka kolejnych instytucji, w tym mBank.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies