Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPay chce budować system przelewów do Ukrainy dla tamtejszego Universal Banku

Polska spółka podpisała w tej sprawie list intencyjny z ukraińską instytucją

Operator aplikacji mPay poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z ukraińskim Universal Bankiem. Współpraca ma polegać na zbudowaniu przez polską spółkę dla tej instytucji systemu opartego o rachunek główny oraz powiązane z nim rachunki techniczne, służącego do przelewania pieniędzy z Polski do Ukrainy.

Przeczytajcie także: Metoda Blik Płacę Później pojawiła się w sklepie Morele

Cytowany w informacji prasowej wiceprezes mPay Karol Zieliński mówi, że projekt będzie przypominał znane w Polsce rozwiązania wykorzystywane przez masowych wystawców faktur, gdzie każdy klient wpłaca należności za usługi na indywidualny numer rachunku technicznego. Na podobnej zasadzie np. Ukrainiec pracujący w Polsce chcący przesłać pieniądze do rodziny, wpłaci środki na indywidualny numer rachunku u nas, a pieniądze zostaną przekazane na wskazane przez niego konto ukraińskie.

Warto przypomnieć, że niedawno polski fintech informował o podpisaniu listu intencyjnego z innym ukraińskim podmiotem: MTB Bankiem. Dokument dotyczy współpracy biznesowej, w ramach której mPay miałby dołączyć do systemu płatniczego MTB Money, umożliwiającego transakcje międzynarodowe.

Przeczytajcie także: Uniqa ułatwi zdalne kupowanie polis

W ostatnich kwartałach mPay chwalił się całą serią umów i listów intencyjnych. Podpisano je m.in. z bukmacherem SuperBet, Totalizatorem Sportowym, operatorem kart flotowych E100 czy Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Plany ambitne, choć na razie trudno stwierdzić, ile z nich finalnie uda się zrealizować oraz jak długo to potrwa. Przy tego rodzaju projektach trudno bowiem dochować zakładanych terminów. Przykładem niech będzie zapowiedziane jesienią 2023 roku wdrożenie debetowej karty płatniczej mPay. Karta miała się znaleźć na rynku jeszcze w ubiegłym roku. A tymczasem dziś mPay po raz kolejny zapowiedział jej premierę, choć nie podał konkretnego terminu.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies