Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Janusz Wojtas został prezesem Trasti. Zajmie miejsce Artura Olecha, nowego szefa PZU

Janusz Wojtas jest współzałożycielem Trasti i dotychczasowym przewodniczącym rady nadzorczej spółki

Insurtech Trasti ma nowego prezesa. Został nim Janusz Wojtas (na zdjęciu po lewej) – związany z Trasti od początku istnienia marki, współzałożyciel i dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej. Zmiana u sterów Trasti jest wynikiem powołania dotychczasowego prezesa Trasti – Artura Olecha (po prawej) – na stanowisko prezesa PZU. Zarząd insurtechu informuje, że zmiana nie wpłynie na bieżącą działalność spółki czy realizację dotychczasowych planów.

Przeczytajcie także: Vienna Life - nowy ubezpieczyciel ze starą nazwą

Janusz Wojtas to finansista z ponad 20-letnim doświadczeniem. Przez wiele lat związany był z branżą bankową, w tym jako członek zarządu BRE Banku (dzisiejszy mBank). W latach 2011-2016 był członkiem zarządu Poczty Polskiej, gdzie współpracował także z Arturem Olechem, który w okresie 2015-2016 rozwijał ubezpieczeniowe ramię Poczty, pod marką Ubezpieczenia Pocztowe.

A sam Artur Olech dziś rozpoczął swoją pracę w PZU. Podobnie jak powołani wraz z nim do zarządu Bartosz Grześkowiak, Elżbieta Häuser-Schöneich oraz Jan Zimowicz. Dołączyli do Tomasza Kulika oraz Macieja Rapkiewicza, którzy zasiadają u sterów PZU od 2016 r. Prawdopodobnie skład zarządu zostanie jeszcze poszerzony.

Przeczytajcie także: Najwięksi w polskich ubezpieczeniach

Przy okazji warto odnotować, że zmiany w swoim top managemencie ogłosiły ostatnio także Generali i Uniqa. Pierwszy z ubezpieczycieli powołał do zarządu Magdalenę Kurpiewską, związaną z Generali od 2017 r. Będzie odpowiadać za HR, a obowiązki te przejmie od Krystyny Matysiak, która pozostaje w zarządzie, ale skupi się na obszarze zrównoważonego rozwoju oraz strategii. Z kolei Uniqa poinformowała o awansie zasiadającego dotychczas w zarządzie polskiej spółki Pawła Dygasa, który od kwietnia pracuje w centrali grupy w Wiedniu. Odpowiada tam za obszar zarządzania ryzykiem w całej grupie Uniqa. Jego miejsce w Polsce zajął Jan Matuszewski, dotychczasowy dyrektor Działu Kontroli i Ryzyka.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies