Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tak korzystacie z przelewów ekspresowych. Wyniki ciekawego badania

Przynajmniej raz w swoim życiu z szybkiego przelewu skorzystał już co piąty właściciel rachunku bankowego

Badanie, o którym mowa, to element najnowszego sondażu "Wizerunek polskiego sektora bankowego", przeprowadzonego przez TNS na zlecenie Związku Banków Polskich oraz KIR. Wynika z niego, że ponad 60 proc. respondentów uważa przelewy ekspresowe za usługę potrzebną. Osobom, które korzystają z tego rozwiązania, najczęściej przydają się one do regulowania domowych rachunków. Wskazuje na to 38 proc. badanych – to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o 17 punktów procentowych.

Przeczytajcie także: Bankowcy drżyjcie: zbliża się N26

Przelewy ekspresowe wykorzystywane są także do spłaty rat kredytowych, w sytuacjach, gdy od razu po transakcji potrzebna jest pewność, że pieniądze dotarły do odbiorcy oraz w relacjach biznesowych, gdy należy pilnie uregulować zobowiązania wobec kontrahentów. Rzadziej korzystacie z tego rozwiązania przy zakupach online.

Wyniki sondażu zdają się potwierdzać rosnące zainteresowanie przelewami ekspresowymi widoczne już w statystykach. KIR podaje, że w czerwcu 2016 r. rozliczył 225,7 tys. takich transakcji, a ich łączna wartość przekroczyła 871 mln zł. Dla porównania, w czerwcu ubiegłego roku zrealizowano ponad 121,6 tys. przelewów natychmiastowych o wartości 554 mln zł.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Polbank z serwisem w RWD

Natomiast z raportu Cashless na temat przelewów ekspresowych za maj 2016 r. (ostatni raport, w którym znalazły się także dane na temat konkurencyjnego dla Express Elixir systemu Blue Cash) wynika, że przez dwa analizowane przez Cashless systemy rozliczono 503 tys. przelewów, o wartości 1,184 mld zł. Dla porównania w maju ub. roku było ich 291 tys., na łączną kwotę prawie 670 mln zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies