Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bankowcy drżyjcie! Zbliża się N26, groźniejszy, niż jakiś tam fintech...

Zaledwie 1,5 roku od złożenia wniosku berliński startup uzyskał pełną licencję bankową. Teraz może działać w całej Europie i jest już u bram Polski

Bank na komórce to nic nowego. Nie dalej niż tydzień temu mogliście na przykład przeczytać o brazylijskim Neonie. N26 zasługuje jednak na szczególną uwagę. Zaledwie półtora roku od złożenia wniosku i 3 lata po starcie otrzymał licencję bankową od niemieckiego regulatora oraz Europejskiego Banku Centralnego.

W oczekiwaniu na rozpatrzenie wniosku nie próżnował i we współpracy z Wirecard pozyskał 200 tys. klientów i zdobył 40 mln dolarów amerykańskich dofinansowania. Zatrudnia 140 osób i chwali się, że jego koszty są kilkukrotnie niższe niż przeciętnego europejskiego banku i może działać w całej Unii Europejskiej.

Przeczytajcie także: Neon - nowy bank na smartfonie

Number26 a właściwie od wczoraj N26 to bank dostępny tylko na smartfonie. Działa na urządzeniach z systemem Android i iOS. Firma chwali się, że otwarcie konta przez komórkę trwa u niej 8 minut. Razem z kontem otrzymuje się kartę MasterCard, którą można płacić w sklepach oraz wypłacać pieniądze z każdego bankomatu. Przez aplikację można też ją zablokować i odblokować, zastrzec i zamówić nową.

Założenie i prowadzenie konta jest za darmo. Podobnie wszystkie przeprowadzane na nim operacje finansowe. Także te zagraniczne! Oznacza to, że jeśli klient N26 zapłaci za swoje zakupy np. w Polsce, bank obciąży go dokładnie tą kwotą, która widnieje na rachunku ze sklepu. Po każdej transakcji użytkownik otrzymuje powiadomienie push, czyli dowiaduje się o niej w czasie rzeczywistym.

Przeczytajcie także: Coraz więcej ataków phishingowych

Dzięki partnerom N26 np. Cash26 klienci tego banku mogą także wypłacić pieniądze w jednym z 6 tys. sklepów w tym w niemieckiej sieci Rewe, Penny i Ludwig. Współpraca z MoneyBeam daje możliwość dokonywania przelewów P2P, a z TransferWise przelewania pieniędzy w 19 różnych walutach.

Bank w ciągu najbliższych 12 miesięcy zamierza zaoferować klientom kredyty w aplikacji udzielane chwilę po złożeniu wniosku. Zapowiada też, że zmniejszy ryzyko fraudów za pomocą sztucznej inteligencji.

Z usług N26 mogą już korzystać mieszkańcy Austrii, Francji, Grecji, Niemiec, Irlandii, Włoch, Hiszpanii i Słowacji. Chcielibyście założyć konto? Być może już niedługo będziecie mogli.

Źródło: Techcrunch

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies