Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Neon - nowy bank dostępny wyłącznie przez aplikację w smartfonie

Uruchomiony właśnie w Brazylii Neon do identyfikacji klientów wykorzystuje biometryczny system rozpoznawania twarzy

Do konta w Neon użytkownik uzyska dostęp wyłącznie przez aplikację zainstalowaną na smartfonach z systemami Android lub iOS. Pomysłodawca projektu, 24-letni Pedro Conrade, twierdzi, że wymyślił taki sposób mobilnego bankowania, który będzie bardziej przyjazny niż dotychczasowe rozwiązania proponowane przez inne instytucje finansowe. Ma być więc bez ukrytych opłat, bez kolejki i biurokracji.

Klienci tego banku nie zapłacą za prowadzenie konta jak i za pierwszą wypłatę z bankomatu oraz pierwszy przelew. Potem cena tych usług wynosi w przeliczeniu ok. 1 dolara amerykańskiego. W Brazylii tradycyjne banki potrafią pobierać za przelew nawet ponad 4,5 dolara.

Przeczytajcie także: SkyCash wchodzi w ubezpieczenia, na razie turystyczne...

Klienci nie muszą też pamiętać loginu i hasła. System zidentyfikuje ich dzięki biometrycznej technologii rozpoznawania twarzy. Wystarczy, że zrobią sobie selfie wbudowanym w smartfon aparatem fotograficznym. W podobny sposób odbywa się w aplikacji autoryzacja każdej transakcji. W Polsce z biometrią twarzy eksperymentuje BZ WBK, o czym możecie przeczytać w tym tekście.

Ponadto aplikacja została zaopatrzona w funkcje dobrze znane z innych rozwiązań w bankowości mobilnej. Klienci Neona będą więc mogli sprawdzić saldo rachunku, przelać pieniądze, czy opłacić rachunki. System analizuje i kategoryzuje wydatki oraz monitoruje, czy i w jakim tempie użytkownik gromadzi zaplanowane wcześniej oszczędności,

Razem z kontem klienci otrzymują kartę płatniczą Visa w wersji plastikowej i wirtualnej. Ta druga jest przeznaczona do regulowania należności za zakupy w Internecie. Bank liczy, że w pierwszym roku działalności pozyska w Brazylii 100 tys. klientów.

Przeczytajcie także: Smart właśnie przestaje być smart…

To bardzo ciekawe i odważne przedsięwzięcie. Na pewno pierwsze w Brazylii i jedno z pierwszych na świecie, w którym zwiększono bezpieczeństwo transakcji poprzez zastosowanie biometrii twarzy.

Charakterystyczne jest w tym przypadku także to, że bank nie zapewnia dostępu do konta z laptopa lub komputera jak na przykład polski, do niedawna jeszcze wirtualny Bank Smart. Do niedawna, bo po dwóch latach działalności Smart ogłosił, że z początkiem lipca, jego klienci będą przyjmowani także w tradycyjnych oddziałach.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies