Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SkyCash wchodzi w ubezpieczenia, na razie turystyczne...

Operator płatności mobilnych właśnie rozpoczął współpracę z towarzystwem Uniqa

Nie dalej jak wczoraj pisałem o nowej strategii banku Credit Agricole w segmencie ubezpieczeń. Instytucja zamierza oferować wiele rodzajów polis, między innymi podróżne, które będą w przyszłości dostępne także z poziomu aplikacji mobilnej. Wspomniałem wówczas, że sprzedaż ubezpieczeń coraz śmielej wkracza do smartfonów, bo inne banki także eksperymentują z takim rozwiązaniem.

Przeczytajcie także: W Łodzi w biletomacie możecie płacić Blikiem

Okazuje się, że nie tylko banki. Polisy turystyczne od dziś dostępne są w aplikacji operatora płatności zdalnych – SkyCash. Spółka podjęła współpracę z towarzystwem ubezpieczeniowym Uniqa. W aplikacji SkyCash pojawiła się nowa ikona "Ubezpieczenia". Po kliknięciu w nią użytkownik otrzyma do wyboru trzy proste pakiety: turystyczny, sportowy, który uwzględnia uprawianie sportów wyczynowych i ekstremalnych, oraz związany z wyjazdem do pracy.


Po wyborze pakietu klient określa liczbę osób do ubezpieczenia (np. rodzinę, znajomych), wskazuje zakres terytorialny wyjazdu (Europa lub cały świat) i podaje jego daty. Możliwy jest zakup ubezpieczenia nawet na jeden dzień. Użytkownik ma do wyboru ofertę podstawową oraz rekomendowaną, w której do kosztów leczenia za granicą dołączone jest NNW i OC.


Z informacji przekazanych przez ubezpieczyciela wynika, że w najbliższym czasie zamierza rozszerzać współpracę ze SkyCash oferując kolejne produkty poprzez aplikację. Na razie nie podano jednak więcej informacji na ten temat.

Przeczytajcie także: moBiLET przełamuje monopol w Krakowie

Jak już wspomniałem, ubezpieczenia turystyczne znajdziecie w aplikacjach kilku banków, m.in. mBanku i BZ WBK. Kolejne instytucje już pracują nad udostępnieniem możliwości kupowania polis swoim klientom bankującym przez smartfony. To interesujący pomysł na monetyzację aplikacji mobilnych, na których można zarabiać pomimo tego, że ich podstawowe funkcje są bezpłatne.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies