Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na Allegro Lokalnie nie zapłacicie zwykłym przelewem. Platforma zapowiada też szereg innych zmian w ofercie

Pierwsza część zapowiedzianych dzisiaj nowości zostanie wprowadzona już w połowie kwietnia

Operator platformy Allegro zapowiedział szereg zmian dla sprzedających, które będą wprowadzane w ciągu najbliższych miesięcy, a pierwsze z nich zaczną obowiązywać już od kwietnia. Od połowy przyszłego miesiąca operator platformy e-commerce będzie wymagał wyboru prawidłowej kategorii dla sprzedawanego produktu. Spółka chce ograniczyć liczbę produktów, które trafiają do kategorii "Pozostałe" i w ten sposób utrudniają klientom przeglądanie oferty.

Przeczytajcie także: Karty eSIM pojawiły się w aplikacji Revoluta

Kolejna nowość, jaka pojawi się 15 kwietnia, dotyczy oceniania opinii o produktach. Ich przydatność można obecnie ocenić, klikając przy nich kciuk w górę lub w dół. Klient nadal będzie mógł uznać opinię za pomocną, ale zniknie oznaczanie kciukiem w dół. Serwis zastrzega przy tym, że jeśli opinia jest niezgodna z regulaminem lub narusza przepisy prawa, nadal będzie można zgłosić naruszenie.

Następna partia aktualizacji pojawi się 4 czerwca. Operator platformy deklaruje, że od tego dnia łatwiejsze będzie udostępnianie oferty na allegro.cz lub allegro.sk. Wystarczy, że sprzedawca doda do cennika metodę dostawy do Czech lub Słowacji, a oferta będzie automatycznie zgłoszona do udostępnienia na zagranicznych platformach. Jeśli sprzedawca spełni warunki, stanie się ona widoczna dla klientów ze wspomnianych państw.

Przeczytajcie także: Apple i Google znowu pod lupą unijnych urzędników

Tego samego dnia ruszy usługa Przelewy24 na allegro.cz i allegro.sk (obecnie działa tam jeden operator płatności – PayU). W związku z tą zmianą sprzedawcy nie muszą nic robić. Spółka umożliwi też przewalutowanie pieniędzy ze sprzedaży: ze złotówek na euro lub korony. Także 4 czerwca zaktualizowany zostanie regulamin operatora płatności Allegro Finance. W efekcie możliwe stanie się wypłacanie środków na rachunki płatnicze w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (obecnie dotyczy to wyłącznie polskich rachunków bankowych).

Nowości należy się też spodziewać w serwisie Allegro Lokalnie. Zniknie opcja płacenia za zakupy przelewem tradycyjnym (klient nadal będzie mógł płacić kartą, Blikiem lub szybkim przelewem). Skrócony będzie też czas na opłacenie zakupu w licytacji: z obecnych 120 godzin do 72 godzin. W przypadku zakupu w ogłoszeniu "kup teraz" należność trzeba będzie przekazać od razu.

Aby zapoznać się z innymi zmianami, należy skorzystać z serwisu Allegro.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies