Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sollers Consulting nawiązał partnerstwo z Earnixem. Polska firma będzie wdrażać rozwiązania insurtechu u ubezpieczycieli

Podmioty planują też wspólną działalność badawczo-rozwojową

Wywodząca się z Polski firma konsultingowa Sollers Consulting nawiązała partnerstwo z insurtechem Earnix. Będzie wdrażać jego narzędzia u ubezpieczycieli majątkowych z Wielkiej Brytanii, USA, Francji, krajów Beneluksu, nordyckich oraz Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Przeczytajcie także: Embedded insurance do rowerów Gazelle

Earnix to insurtechowy jednorożec, który wspiera firmy w wykorzystaniu zaawansowanej analityki, pomagając im podejmować decyzje, ulepszać strategie cenowe, optymalizować ofertę produktową i zarządzać ryzykiem w oparciu o dane. Współpracuje z wieloma ubezpieczycielami i bankami, w tym z rynku polskiego. Z jego usług korzystają np. Warta i Link4. Dzięki rozwiązaniom dostarczanym przez insurtech ubezpieczyciele mogą m.in. zmieniać taryfy, na bieżąco ustalając adekwatne ceny dla poszczególnych grup klientów. Jego systemy wykorzystują bowiem algorytmy tzw. sztucznej inteligencji i zaawansowaną analitykę do modelowania i przewidywania wpływu zmian stawek na sprzedaż. W konsekwencji umożliwiają ustalenie takich cen, które z jednej strony uwzględniają wycenę ryzyka charakterystycznego dla danego klienta, a z drugiej biorą też pod uwagę warunki rynkowe, czyli prawdopodobieństwo, że klient skusi się na produkt w danej cenie.

Doświadczenia konsultantów z Sollersa we wdrażaniu rozwiązań informatycznych u ubezpieczycieli oraz ich znajomość rozwiązań Earnixa ma zapewnić bezproblemową integrację technologii z systemami i procesami klientów. Dodatkowo obie firmy mają współpracować przy projektach badawczo-rozwojowych. Współpracując w ramach środowiska ubezpieczeniowego – obejmującego ubezpieczycieli, reasekuratorów, brokerów i insurtechy – Sollers ma pomóc Earnixowi uzyskać dostęp do różnorodnych źródeł danych potrzebnych do opracowania bardziej kompleksowych i dokładnych modeli na potrzeby zaawansowanej analityki, ustalania cen, oceny ryzyka i segmentacji klientów.

Przeczytajcie także: Quantee pracuje nad dużym kontraktem

Sollers Consluting to założona w Polsce, ale działająca międzynarodowo firma zajmująca się doradztwem informatycznym i biznesowym. Wspiera ubezpieczycieli, banki i firmy leasingowe w ich cyfrowej transformacji, m.in dostosowaniu się do nowoczesnych technologii czy automatyzacji usług i procesów. Jest też twórcą platformy RIFE, z której korzystają banki i ubezpieczyciele przy sprzedaży w ramach bancassurance.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies