Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Quantee pracuje nad dużym kontraktem w Europie. Chwali się, że ma już ponad 20 klientów instytucjonalnych

Spółka jest jednym z pierwszych polskich insurtechów, któremu udało się wyjść poza lokalny rynek ubezpieczeniowy

Polski insurtech Quantee pochwalił się obsługiwaniem ponad 20 klientów z różnych rynków. Startup świadczy usługi już w ośmiu krajach, na pięciu kontynentach, w tym Tajlandii, Kanadzie oraz RPA. W najbliższych miesiącach ma zaś zawrzeć kluczowe partnerstwo z dużym podmiotem europejskim, choć na razie nie zdradza jego nazwy.

Przeczytajcie także: Telematyka znów w polu zainteresowania ubezpieczycieli

Na stosunkowo młodej i małej jeszcze polskiej scenie insurtechowej Quantee zaczyna wyrastać na podmiot, który może osiągnąć sukces na miarę zachodnioeuropejskich insurtechów. Przede wszystkim nie ograniczył się do lokalnego rynku, ale jest w trakcie skutecznej ekspansji zagranicznej. Udało mu się też pozyskać zaufanie inwestorów i zebrać 750 tys. euro w ramach rundy inwestycyjnej. Quantee było wskazywane jako jeden z najbardziej perspektywicznych polskich insurtechów przez ekspertów oceniających polski rynek w raporcie cashless.pl "Insurtechy w Polsce".

Quantee powstało w 2018 r., a oferuje ubezpieczycielom platformę do dynamicznej wyceny produktów ubezpieczeniowych, z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i algorytmów machine learning. Przy pomocy Quantee firmy ubezpieczeniowe, brokerzy i inne insurtechy mogą lepiej dopasować swoje modele taryfikacyjne do profilu ryzyka i oczekiwań rynku, co się przekłada na rentowność ich portfela i lepsze utrzymanie klientów.

Przeczytajcie także: YU! wprowadza ofertę dla aut o niskich przebiegach

Z usług insurtechu korzystają m.in. InterRisk, TUW, hiszpańskie DKV Seguros, kanadyjskie Red River Mutual, brytyjskie Tedaisy, niemiecki reasekurator Hannover Re a także Komisja Nadzoru Finansowego, o czym więcej możecie przeczytać w tekśćie KNF korzysta ze sztucznej inteligencji od Quantee. Wykorzystuje ją do weryfikacji wycen rezerw techniczno-ubezpieczeniowych.

Jak podaje Quantee, w minionym roku przychody podmiotu pochodzące ze sprzedaży licencji na stworzone przezeń oprogramowanie wzrosły sześciokrotnie. Firma wdrożyła też w tym czasie nowe narzędzia dla aktuariuszy, m.in. funkcję asystenta AI, dzięki której oprogramowanie wykonuje za użytkownika wybrane czynności, zastępując manualną pracę i podpowiadając optymalne rozwiązania.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies