Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Izraelski startup Earnix zyskał status jednorożca. Z jego usług korzystają m.in. polscy ubezpieczyciele

Startup zajmuje się dostarczaniem rozwiązań typu pricing analytics, czyli systemów wspierających ustalanie cen dla klientów

Izraelski startup Earnix pozyskał 75 mln dolarów finansowania. Jego obecna wycena rynkowa sięgnęła 1 mld dolarów, co oznacza, że zyskał miano jednorożca. Założona w 2001 r. firma zajmuje się dostarczaniem rozwiązań typu pricing analytics, czyli systemów wspierających ustalanie cen dla klientów.

Przeczytajcie także: PZU: ogranicza nas tylko grawitacja

Earnix współpracuje z bankami i ubezpieczycielami, również z rynku polskiego. Z jego usług korzystają np. Warta i Link4. Dzięki rozwiązaniom dostarczanym przez startup ubezpieczyciele mogą zmieniać taryfy, na bieżąco ustalając adekwatne ceny dla poszczególnych grup klientów. Systemy typu pricing analytics wykorzystują bowiem algorytmy tzw. sztucznej inteligencji i zaawansowaną analitykę do modelowania i przewidywania wpływu zmian stawek na sprzedaż. W konsekwencji umożliwiają ustalenie takich cen, które z jednej strony uwzględniają wycenę ryzyka charakterystycznego dla danego klienta, a z drugiej biorą tez pod uwagę warunki rynkowe, czyli prawdopodobieństwo, że klient skusi się na produkt w danej cenie.

Przeczytajcie także: Polski insurtech Quantee pracuje nad AI m.in. do ustalania cen

Środki pozyskane w ramach obecnej rundy finansowania Earnix planuje przeznaczyć na rozwój na kolejnych rynkach i w kolejnych segmentach rynku. Firma ma biura w Ameryce Północnej, Europie, Azji Pacyficznej i Izraelu. Co ciekawe, doradcą prezesa startupu w latach 2016-2019 był Michał Kwieciński. To menedżer dobrze znany na rynku ubezpieczeniowym, który wcześniej pełnił m.in. funkcję szefa Liberty i Axy.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies