Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZU rezygnuje ze sprzedaży na wynajemnagwarancji.pl. Stawia na współpracę z simpl.rent

Strona z ubezpieczeniami dla najemców była obsługiwana przez firmę UBEstrefa

PZU rezygnuje ze sprzedaży ubezpieczeń dla wynajmujących i najemców za pośrednictwem strony wynajemnagwarancji.pl, stanowiącej część serwisu UBEstrefa. Jak dowiedziałam się w biurze prasowym instytucji, ubezpieczyciel chce się skupić na ofercie przygotowanej wspólnie ze startupem simpl.rent.

Od pewnego czasu osobom wchodzącym na wspomnianą wyżej stronę wyświetlała się informacja o czasowym wstrzymaniu sprzedaży. Obecnie witryna w ogóle nie jest dostępna.

Przeczytajcie także: PZUW wykorzysta technologię do ubezpieczania krów

PZU zaczęło rozwijać ofertę dla wynajmujących w 2019 r. Wprowadziło ubezpieczenie PZU Mieszkanie na Wynajem z opcja miesięcznej składki, w ramach którego proponowało gotowe pakiety dla wynajmujących (właścicieli) oraz najemców (lokatorów), obejmujące ryzyka adekwatne do sytuacji każdej ze stron najmu. Polisę można było kupić za pośrednictwem strony ubezpieczwynajem.pl.

W 2021 r. uruchomiona zaś została strona wynajemnagwarancji.pl, gdzie również pojawiła się oferta dla wynajmujących mieszkania. Za jej pośrednictwem właściciele mogli zabezpieczyć się m.in. na wypadek braku płatności czynszu przez najemcę, na wypadek przerwy w wynajmie mieszkania spowodowanej jego zniszczeniem, ale też w zakresie odpowiedzialności cywilnej, szkód w mieszkaniu i ruchomościach czy zapewnić pomoc fachowców w razie awarii w ramach assistance. Operatorem tego serwisu była firma UBEstrefa, działająca jako agent PZU, z którą ubezpieczyciel współpracuje nadal przy dystrybucji ubezpieczeń szkolnych.

Przeczytajcie także: Agencyjna TubaPay to już InslyPay

Teraz ubezpieczyciel postanowił wycofać się z tego projektu, a skupić na rozwiązaniu oferowanym wspólnie ze startupem simpl.rent, o którym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Simpl.rent to polsko-brytyjski startup założony w 2019 r., który wspiera najemców, właścicieli mieszkań, a także agentów nieruchomości, zwiększając bezpieczeństwo najmu. Przede wszystkim dostarcza narzędzia do zdalnego sprawdzania wiarygodności najemców w trzech aspektach: poprzez weryfikację tożsamości, zarobków oraz historii płatniczej i kredytowej. A we współpracy z PZU oferuje ubezpieczenia zabezpieczające strony najmu. Najemcom proponuje polisę obejmującą ich rzeczy w wynajmowanym mieszkaniu, assistance domowe, a także OC na wypadek wyrządzenia przez nich szkód oraz ochronę prawną. Właścicielom oferuje zaś ubezpieczenia płatności czynszu, a także polisę pokrywającą koszty szkód w wyposażeniu mieszkania w razie wystąpienia zdarzeń losowych, assistance czy wsparcie prawnika w razie problemów z lokatorem. Oprócz ubezpieczenia najemcy i właściciela na stronie simpl.rent można znaleźć także dostarczane przez PZU ubezpieczenie mieszkania lub domu.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies