Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZUW wykorzystuje technologię do ubezpieczenia krów. Mikrochipy będą monitorowały stan zdrowia zwierząt

Pochodzące z mikrochipów informacje pozwolą szybciej reagować na pojawiające się choroby, a w przyszłości również zmniejszyć ryzyko kradzieży

Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych uruchomił projekt ubezpieczenia krów mlecznych z wykorzystaniem mikrochipów. Urządzenia umożliwiają stałe monitorowanie stanu zdrowia bydła i ich otoczenia, co przekłada się na mniejszą szkodowość, a tym samym niższą składkę.

Przeczytajcie także: Telematics Technologies ma nowego udziałowca

PZUW korzysta z wszczepianych podskórnie mikrochipów, opracowanych przez spółkę technologiczną Farm Innovations. Pozwalają one monitorować najważniejsze parametry zdrowotne krów, temperaturę ich ciała i aktywność ruchową, a także temperaturę i wilgotność otoczenia. Dzięki automatyzacji pomiarów hodowca może wcześnie zareagować na stan chorobowy zwierzęcia. Ogranicza to koszty związane z leczeniem i wyłączeniem z cyklu produkcyjnego, a także przyczynia się do ograniczenia stosowania antybiotyków, co jest istotnym problemem w hodowli bydła. W rezultacie zaś PZUW może zaoferować hodowcom znacznie tańsze ubezpieczenia na wypadek uboju z konieczności lub padnięcia wskutek chorób i wypadków.

W planach jest uzupełnienie ochrony o ryzyko kradzieży poza miejscem utrzymania zwierząt. System ma bowiem zostać rozwinięty o geolokalizację, która pozwoli na kontrolowanie przemieszczania się krów i sygnalizowanie anomalii.

Przeczytajcie także: Agencyjna TubaPay to już InslyPay

Partnerem projektu jest Polska Izba Mleka, będąca największą w Polsce organizacją branży mleczarskiej. Ubezpieczenia będą wprowadzane za pośrednictwem zrzeszonych w niej spółdzielni mleczarskich. Jak tłumaczy PZUW, dostarczenie hodowcom profesjonalnej i kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej jest szczególnie ważne z uwagi na to, że Polska jest jednym z największych w Europie producentów mleka i ważnym eksporterem produktów mlecznych.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies