Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Telematics Technologies ma nowego udziałowca. Planuje dalszy rozwój nawigacji, ale i rozwiązań dla branży ubezpieczeniowej

Telematics Technologies stało m.in. za programami takimi jak PZU GO czy Link4 Kasa Wraca

Telematics Technologies, dostawca nawigacji online i map, ale też rozwiązań telematycznych, ma nowego inwestora. Udziały przejęła spółka Optigis, właściciel Emapy, a umowę z dotychczasowym inwestorem większościowym, którym było Noble Fund Private Debt, zawarto z końcem lutego tego roku.

Przeczytajcie także: Telematyka znów w polu zainteresowania ubezpieczycieli

Telematics Technologies rozwija nawigację NaviExpert, ale czytelnikom cashless.pl może być znane również ze swojej działalności insurtechowej. Jest bowiem dostawcą narzędzi wykorzystujących telematykę w obszarze polis komunikacyjnych. Firma zapewnia rozwiązania usprawniające ocenę ryzyka, narzędzia do analizy stylu jazdy i profilowania kierowców na potrzeby UBI (ubezpieczeń bazujących na stylu jazdy kierowców), a także mechanizmy feedbackowe, których celem jest poprawa nawyków kierowców. Telematics Technologies rozwija również technologie umożliwiające detekcję wypadków oraz rekonstrukcję ich przebiegu.

W portfolio zrealizowanych przez Telematics Technologies projektów znajdują się m.in. PZU GO czy Link4 czy Kasa Wraca. Jako partner jednego z ubezpieczycieli, firma jest także dostawcą rozwiązania telematycznego dla flot.

Przeczytajcie także: Comperia umożliwi dodawanie polis do portfeli mobilnych

Jak wskazano w komunikacie o akwizycji, Optigis i Telematics Technologies współpracują ze sobą od wielu lat. Należąca do Optigis Emapa jest m.in. dostawcą podkładu mapowego w nawigacji NaviExpert. Potencjalne synergie związane z transakcją mają jednak wychodzić poza rynek usług nawigacyjnych i dotyczyć także rozwiązań skierowanych m.in. do flot samochodowych, branży logistycznej, a także ubezpieczeniowej.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies