Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci Comperii Ubezpieczenia będą mogli dodawać swoje polisy do portfeli mobilnych

Początkowo to udogodnienie zostanie wprowadzone w odniesieniu do polis wystawianych przez agentów w systemie Comperia Agent

Comperia Ubezpieczenia umożliwi klientom dodawanie polis ubezpieczeniowych do ich portfeli mobilnych. Z udogodnienia będą mogli korzystać zarówno posiadacze smartfonów z systemem iOS, jak i z Androidem, a wdrożenie zaplanowano na połowę marca.

Przeczytajcie także: iBooster i Comadso pomogą agentom porównać zakresy polis

Z perspektywy klienta będzie to działać tak jak bilety czy karty lojalnościowe, które trafiają do portfeli Apple’a i Google’a. W mailu z polisą klient otrzyma także link umożliwiający dodanie jej do aplikacji typu portfel. Dzięki temu użytkownik znajdzie tam później najważniejsze informacje o ubezpieczeniu, w tym numer i zakres polisy czy okres jej obowiązywania, ale też szczególnie przydatny po szkodzie numer kontaktowy do towarzystwa i do agenta.

Dodatkowym przewidzianym w rozwiązaniu udogodnieniem będzie powiadomienie push o zbliżającym się końcu ubezpieczenia.

Polisę do portfela cyfrowego będą mogli w pierwszej kolejności dodać klienci, którzy kupią ubezpieczenie u agentów korzystających z systemu Comperia Agent. Docelowo taka opcja ma się też jednak pojawić w porównywarce compero.pl (również należącej do grupy Comperia).

Przeczytajcie także: Laven wybiera się za granicę

– Rozumiemy, że jeśli czymś możemy się wyróżnić na rynku, to technologiami, z których – jako fintech – się wywodzimy i wsłuchiwaniem się w głos współpracujących z nami pośredników. Obserwujemy, jakie rozwiązania technologiczne Polacy lubią i szybko adaptują. Portfele cyfrowe to niewątpliwie jedna z nich. Wkrótce konsumenci korzystający z usług naszych agentów, a potem też porównywarki ubezpieczeń Compero.pl, będą w swoim telefonie mieć polisę – mówi w rozmowie z serwisem cashless.pl Rafał Bojarczuk, dyrektor rozwoju sprzedaży agencyjnej w Comperia Ubezpieczenia.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies