Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Simpl.rent wprowadza ubezpieczenia mieszkań i domów. Ochronę zapewni PZU

Wcześniej startup oferował ubezpieczenia płatności czynszu dla właścicieli i ubezpieczenia dla najemców

W portfolio simpl.rent pojawił się nowy produkt: ubezpieczenie mieszkania i domu. Na stronie insurtechu można się zapoznać z ofertą, a ochronę – tak jak i w przypadku innych polis dostarczanych przez simpl.rent – zapewnia PZU.

Przeczytajcie także: Skyblu wyceni ryzyko kierowcy na podstawie adresu

W ramach polisy można ubezpieczyć dom jednorodzinny lub mieszkanie w modelu all risk. Ochrona w ubezpieczeniu PZU Bezpieczne Lokum obejmuje zdarzenia losowe, przepięcia i dewastacje, kradzież z włamaniem, a także rabunek w domu lub poza nim. Dodatkowo polisę można rozszerzyć o assistance domowy, czyli pomoc fachowca i pokrycie jej kosztów, np. w razie awarii sprzętu, OC w życiu prywatnym czy ochronę prawną.

Dostępny na stronie kalkulator pozwala wyliczyć składkę. Jej wartość na bieżąco wyświetla się użytkownikowi, dzięki czemu widzi, jak zmiany zakresu wpływają na przyszłą płatność. W pierwszej kolejności należy podać wartość mieszkania lub domu, następnie zdecydować, czy i jeśli tak, to na jaką sumę ubezpiecza się wyposażenie, wybrać ewentualne rozszerzenia, a następnie podać dane adresowe lokum oraz własne dane osobowe.
Składkę za polisę można zapłacić jednorazowo albo w trybie miesięcznym (nie powoduje to wzrostu ceny).

Celem simpl.rent przy projektowaniu procesu zakupu było sprawienie, aby kupowanie ubezpieczeń nie było trudne i frustrujące. – Uznaliśmy, że pierwszym krokiem ku lepszym doświadczeniom klientów będzie dołożenie starań, żeby stosowany język i informacje były maksymalnie proste i zrozumiałe. Podczas tworzenia produktu zastanawialiśmy się, jak możemy sprawić, aby zakup polisy był miłym, szybkim i przede wszystkim intuicyjnym procesem. W tym celu zrezygnowaliśmy ze skomplikowanych pojęć ubezpieczeniowych, a także z uwzględniania zbędnych parametrów, które do tej pory trzeba było podać na potrzeby wstępnej wyceny. Obliczenie składki to zaledwie kilka sekund, a cały proces zakupu polisy powinien zająć do 5 minut – mówi Piotr Pajda, założyciel simpl.rent.

Przeczytajcie także: Dwa polskie insurtechy wspólnie ruszą na podbój zagranicy

Simpl.rent to polsko-brytyjski startup założony w 2019 r., który wspiera najemców, właścicieli mieszkań, a także agentów nieruchomości, zwiększając bezpieczeństwo najmu. Przede wszystkim dostarcza narzędzia do zdalnego sprawdzania wiarygodności najemców w trzech aspektach: poprzez weryfikację tożsamości, zarobków oraz historii płatniczej i kredytowej. Dodatkowo – we współpracy z PZU – oferuje ubezpieczenia zabezpieczające strony najmu. Najemcom proponuje polisę obejmującą ich rzeczy w wynajmowanym mieszkaniu, assistance domowe, a także OC na wypadek wyrządzenia przez nich szkód oraz ochronę prawną. Właścicielom oferuje zaś ubezpieczenia płatności czynszu, a także polisę pokrywającą koszty szkód w wyposażeniu mieszkania w razie wystąpienia zdarzeń losowych, assistance czy wsparcie prawnika w razie problemów z lokatorem. Teraz oprócz ubezpieczenia najemcy i właściciela na stronie simpl.rent można znaleźć także wspomniane wcześniej ubezpieczenie mieszkania lub domu.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies