Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w cennikach Allegro. Jest prościej, ale i drożej dla sprzedawców

Oferty dostępne w Polsce można już w prosty sposób skierować także do klientów allegro.sk

Allegro wprowadziło na swojej platformie e-commerce zmiany, które obejmą sprzedających. Dotyczą one m.in. opłat za sprzedaż w kilku kategoriach, ale też kwot płaconych za przesyłki w ramach programu Smart.

Przeczytajcie także: Laven już na plusie i wybiera się za granicę

Operator serwisu zakupowego przedstawia część zmian jako uproszczenie cennika, ale najczęściej wiąże się to z podwyżkami. Mogliście już o nich przeczytać w serwisie cashless.pl, a swoim zasięgiem obejmą m.in. kategorie Dom i ogród, Dziecko, Moda czy Motoryzacja. Dla przykładu w kategorii Elektronika prowizja dla smartfonów, tabletów czy AGD do zabudowy wzrośnie z 4 proc. do 4,5 proc.

Sprzedawców obowiązuje też nowa struktura cennika usługi Smart. Wcześniej funkcjonowało dziewięć stawek, obecnie jest ich sześć. Poprzednio najwyższa stawka naliczana była przy zamówieniu za minimum 300 zł (8,29 zł). Według nowych warunków zostanie zastosowana już przy zamówieniu za 200 zł (8,69 zł). O innych podwyżkach przeczytacie w tym tekście.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa podsumowała 2023 rok

Nowością jest też start słowackiej wersji serwisu Allegro. Klienci mogą już wejść na stronę allegro.sk i zrobić na niej zakupy. Z kolei sprzedawcy mogą wystawiać swoje oferty. Posiadacze kont firmowych na Allegro nie muszą zakładać nowego konta i od początku wystawiać swoich ofert. Wystarczy, że zaznaczą odpowiednie pole na swoim aktualnym koncie, zgłoszą oferty i dodadzą w cennikach metody dostawy do Słowacji.

Allegro radzi, by przed wprowadzeniem produktów na rynek słowacki upewnić się, że towary te są dopuszczone do obrotu na tym rynku. Szczególną uwagę należy zwrócić na przepisy dotyczące odpadów i opakowań oraz recyklingu. Warto też zapoznać się z różnicami w polityce zwrotów na rynkach zagranicznych.

Sprzedażą na wszystkich rynkach (wcześniej Allegro pojawiło się w Czechach) można zarządzać w jednym miejscu – w zakładkach. Za zakupy na allegro.sk kupujący zapłacą w euro. Pieniądze w tej walucie można wypłacać na ten sam rachunek bankowy, którego sprzedawca używa do wypłat w złotówkach, ale można też wskazać osobny rachunek do wypłat w euro i w ten sposób uniknąć przewalutowania. Więcej informacji można znaleźć na stronie Allegro.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies