Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa podsumowała 2023 rok. W tym czasie zrealizowano blisko 500 mln transakcji

Fundacja donosi, że coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszą się terminale aplikacyjne. W ramach programu Polski Bezgotówkowej softposy zainstalowało 6 tys. przedsiębiorców

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że do końca ubiegłego roku do jej programu dołączyło prawie 460 tys. podmiotów, które korzystają z przeszło 610 tys. terminali płatniczych. Z pomocą tych ostatnich zrealizowano już prawie 1,8 mld transakcji na łączną kwotę ponad 110 mld zł. Tylko w ubiegłym roku takich transakcji było blisko pół miliarda.

Przeczytajcie także: Barbora opuszcza Polskę

Instytucja podała, że w 2023 roku w sektorze publicznym z pomocą wspomnianych terminali wykonano ponad 8 mln transakcji o łącznej wartości ponad 1,3 mld zł. Z porównaniu z rokiem poprzedzającym oznacza to wzrost o blisko 30 proc.

Wśród mikroprzedsiębiorstw najwięcej urządzeń przybyło w branży kosmetycznej (wzrost o ponad 13 proc.). Z kolei najwyższy wzrost transakcyjny osiągnęły branże związane z ochroną zdrowia: blisko 32 proc. w ciągu roku. Pod względem wzrostu liczby transakcji w ostatnim roku wyróżniły się branża edukacyjna (+28,3 proc.) oraz usługowa (+25,4 proc.).

Przeczytajcie także: Biedronka uruchamia internetowy sklep spożywczy

Fundacja podkreśla, że coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszą się softposy. Do końca 2023 roku w ramach jej programu taki rodzaj terminala wybrało ponad 6 tys. firm. W porównaniu z 2022 rokiem oznacza to wzrost o 63 proc. Z danych cashless.pl wynika, że na koniec ub. roku terminali aplikacyjnych działało na polskim rynku prawie 33 tys.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies