Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro zapowiada kolejne zmiany w cenniku. Ma być uproszczony, ale bez podwyżek się nie obejdzie

Przy okazji zmian w tabeli opłat i prowizji operator platformy zapowiedział rychłe uruchomienie słowackiej wersji serwisu pod adresem allegro.sk

Allegro poinformowało o zmianach, jakie wprowadzi w serwisie w najbliższych tygodniach. Część z nich zacznie obowiązywać już 12 lutego. Tego dnia operator platformy zwiększy liczbę trwających ogłoszeń, które można wystawić na jednym koncie (w danym dziale) w ramach Allegro Lokalnie: z 200 do 1000. Zmiana ta nie dotyczy jednak kategorii Nieruchomości oraz Motoryzacja.

Przeczytajcie także: Revolut uruchamia przelewy Mobile Wallets

Kilka dni później, 15 lutego, Allegro zacznie automatycznie pobierać należność za swoje usługi z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży. Firma wyjaśnia, że obecnie taki mechanizm dotyczy tylko części kont firmowych, a po zmianach będzie dotyczył wszystkich.

Z kolei na koniec przyszłego miesiąca, 29 lutego, zapowiedziano uproszczenie cennika, ale też zmianę wysokości prowizji. Dla przykładu w kategorii Elektronika prowizja dla smartfonów, tabletów czy AGD do zabudowy wzrośnie z 4 proc. do 4,5 proc. W podkategorii Materiały i akcesoria (kategoria firma i usługi) prowizja wzrośnie z 9 proc. do 10 proc. Podobnie wygląda to w kategoriach Dom i ogród, Dziecko, Moda czy Motoryzacja, a szczegółów należy szukać na stronie Allegro.

Przeczytajcie także: Credit Agricole otwiera w Warszawie oddział w nowej formule

Zmiany w regulaminie dotyczą też uruchomienia sprzedaży na rynku słowackim. Firma zapowiedziała udostępnienie metod dostawy Packeta dla tego kraju (zarówno do punktów odbioru, jak i automatów paczkowych). W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać jeszcze w listopadzie, że spółka udostępni platformę pod adresem allegro.sk w I kw. 2024 roku. W tym roku serwis ma też wystartować w kilku innych krajach (Węgry, Słowenia, Chorwacja). Warto przypomnieć, że od maja 2023 roku działa strona allegro.cz.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies