Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut uruchamia przelewy Mobile Wallets. Usługa może zainteresować pracujących w Polsce ekspatów

Na początek przy pomocy nowego rozwiązania Revoluta pieniądze będzie można wysłać do osób korzystających z portfeli M-Pesa i bKash

Klienci Revoluta w Europie mogą już korzystać z usługi Mobile Wallets i wysyłać środki z aplikacji tego fintechowego banku bezpośrednio do portfeli cyfrowych. Na początek z systemami Revoluta zintegrowano M-Pesa i bKash. Pierwszy jest powszechnie używany m.in. w Kenii, drugi w Bangladeszu. Kolejne mają się pojawić niebawem.

Przeczytajcie także: Zbliżeniowy Blik także dla posiadaczy iPhone'ów?

Jak informuje Revolut, nowa usługa jest przeznaczona głównie dla osób pracujących za granicą i przesyłających pieniądze do domu. W Polsce to ponad milionowa rzesza zatrudnionych przez takie firmy jak Uber, Bolt czy Orlen (ten ostatni w związku z realizowanymi inwestycjami infrastrukturalnymi). Co istotne, chodzi o kraje docelowe, w których usługi bankowe nie są tak łatwo dostępne jak w Europie.

Jak zrobić taki przelew? Wystarczy wpisać imię i nazwisko oraz adres email lub telefon, by środki znalazły się u odbiorcy po drugiej stronie globu niemal natychmiast. Jak zapewnia Revolut, bezpośredni przelew na portfel cyfrowy to potencjalnie mniejsze ryzyko, że pieniądze utkną u któregoś z banków pośredniczących, jak to się czasem dzieje w przypadku tradycyjnych przelewów zagranicznych. Taki transfer środków ma być też tańszy. Za przelew do Kenii w tamtejszej walucie zlecający zapłaci 0,75 proc. prowizji a do Bangladeszu 0,20 proc., ale nie mniej niż równowartość 1 funta brytyjskiego.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku jest już ponad 45 mln kart

Revolut przy okazji premiery nowej usługi ujawnił też dane dotyczące realizowanych w jego aplikacji przelewów zagranicznych. W przypadku klientów obsługiwanych przez ten fintech w Polsce środki najczęściej trafiają do: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, z listy TOP 10 zniknęła np. Ukraina. Revolut informuje, że rok do roku (2022/2023) dynamicznie rośnie zarówno liczba jak i wartość przelewów zagranicznych zlecanych w jego aplikacji, w Polsce odpowiednio o 34 proc. i 51 proc.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies