Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Powerdot: do końca roku umieścimy terminale na wszystkich naszych stacjach ładowania w Polsce

Operator ładowarek do samochodów elektrycznych przeznaczy 200 mln zł na rozwój infrastruktury w Polsce, w tym na nowoczesne płatności

Powerdot poinformował, że dzięki zakończonej kolejnej rundzie finansowania pozyskał 100 mln euro. Kapitał pochodzi od francuskiego funduszu infrastrukturalnego Antin, notowanego na giełdzie w Paryżu, który już wcześniej dokapitalizował Powerdot kwotą 150 mln euro, a także od portugalskiej grupy Arie. Do końca 2025 r. 200 mln zł z tej kwoty trafi do Polski. Pieniądze zostaną wykorzystane do budowy sieci stacji ładowania o dużej mocy, rozlokowanych w całym kraju, a także przeznaczone na rozwój technologii rewolucjonizujących korzystanie z usługi ładowania, w tym na nowoczesne płatności.

Przeczytajcie także: Ile mandatów opłacono w terminalach polskiej "drogówki"

– Na stacjach, które w tej chwili stawiamy, montujemy terminale płatnicze. Dzięki temu już w ok. 100 lokalizacjach można zapłacić kartą za ładowanie auta, co w Polsce jest ewenementem – mówi Grigoriy Grigoriev, dyrektor generalny Powerdot w Polsce. Dodaje, że w najbliższych miesiącach Powerdot zamierza stopniowo wyposażyć w terminale pozostałe stacje, zbudowane wcześniej w 150 lokalizacjach. Dzięki temu jeszcze w tym roku na każdej z nich można będzie zapłacić kartą, kodem QR lub w aplikacji innych dostawców. Taka inwestycja wiąże się nie tylko z montażem samego terminala, ale też zakupem oprogramowania, a także udostępnianiem elektronicznego paragonu.

– W ramach naszych inwestycji w technologie, jesteśmy też w zaawansowanym stadium prac nad usługą Auto Charge, która znacznie uprości czynność ładowania sprowadzając ją do podłączenia wtyczki do auta. Jednocześnie pracujemy nad bezpośrednią integracją Powerdot z innymi dostawcami usług ładowania, dzięki czemu użytkownicy aut elektrycznych, będą mogli ładować się u nas na bardzo korzystnych warunkach cenowych i rozpoczynać ładowanie w uproszczony sposób – zapowiada Grigoriev.

Przeczytajcie także: Pierwszy bank wycofuje się z programu "Czyste powietrze"

O problemach, z jakimi muszą się mierzyć kierowcy korzystający z publicznych sieci ładowarek elektrycznych oraz płacący za te usługi, dowiecie się więcej, jeśli przeczytacie tekst Powerdot usprawni płatności za ładowanie aut elektrycznych. Autocharge pojawi się w polskiej aplikacji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies