Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sklepy korzystające z technologii Adyena mogą udostępniać klientom płatności odroczone od PayPo

Polski fintech PayPo chwali się, że w ubiegłym roku obsłużył ok. 15 mln transakcji na łączną kwotę ponad 4 mld zł

PayPo i Adyen poinformowały o nawiązaniu współpracy. W jej wyniku sklepy internetowe korzystające przy przetwarzaniu płatności z usług Adyena mogą udostępnić swoim klientom płatności odroczone PayPo.

Przeczytajcie także: Mokka kończy działalność w Polsce

Z technologii płatniczej Adyena korzystają firmy z całego świata, w tym takie jak Spotify, Uber, Booking, Zalando czy Pyszne.pl. Podmiot udostępnia przedsiębiorcom platformę, w ramach której wspiera ich m.in. w zakresie obsługi płatności, procesowania transakcji, analityki danych czy zarządzania ryzykiem. A teraz lista ta wydłuży się jeszcze o oferowanie płatności odroczonych.

Jak podkreślają przedstawiciele PayPo, partnerstwo z Adyenem jest dla polskiego fintechu okazją do zaoferowania swoich usług w e-sklepach znanych międzynarodowych marek, ale też do zwiększania świadomości o usługach BNPL (buy now, pay later, z ang. kup teraz, zapłać później) wśród klientów. Na współpracy mają zyskać też same sklepy, które – udostępniając płatności odroczone – będą mogły przyciągnąć nowych klientów, którzy korzystają z usług PayPo.

Przeczytajcie także: Revolut uruchamia przelewy Mobile Wallets

PayPo działa na rynku BNPL od 2016 r. Podaje, że z jego rozwiązania mogą korzystać klienci ponad 25 tys. sklepów online. W 2023 r. firma obsłużyła ok. 15 mln transakcji, na łączną kwotę ponad 4 mld zł. Liczba aktywnych użytkowników PayPo przekroczyła 1,5 mln. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że fintech wprowadził swoje usługi m.in. do bramek płatniczych PayU, imoje oraz Tpay.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies