Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wkrótce ruszy nowy system biletowy w Grudziądzu. Nośnikiem biletu okresowego będzie także karta płatnicza

Przetarg na przygotowanie nowego systemu biletowego dla Grudziądza w ubiegłym roku wygrała firma Pixel

Grudziądz szykuje się do uruchomienia nowego systemu biletowego. Zacznie działać 24 stycznia 2024 r. i umożliwi podróżującym opłacanie przejazdów kartą płatniczą, bez drukowania biletów.

Przeczytajcie także: Allegro wybierze kuriera dla kupującego

Przetarg na przygotowanie nowego systemu biletowego dla Grudziądza wygrała firma Pixel, o czym w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już w zeszłym roku. Obejmował on zainstalowanie nowych czytników w pojazdach grudziądzkiej komunikacji miejskiej, dostarczenie urządzeń kontrolerskich, a także udostępnienie internetowego portalu pasażera oraz aplikacji mobilnej z funkcją karty miejskiej w telefonie.

Za pomocą czytników w pojazdach pasażerowie będą mogli opłacić zakup odpowiedniego dla siebie biletu jednorazowego, wykorzystując do tego kartę płatniczą, telefon lub zegarek z funkcją płatności zbliżeniowych.

Od 24 stycznia zostaną też wycofane papierowe kontrolki biletów okresowych. Osoby kupujące ten rodzaj biletu będą zobowiązane do utworzenia profilu pasażera – przez stronę internetową, w aplikacji Grudziądzka Karta Miejska, dostępnej w marketach Google Play i App Store, albo w stacjonarnym punkcie obsługi pasażera. Decyzja o wyborze nośnika danych, na którym zostanie zakodowany bilet okresowy, należy do klienta: może to być karta płatnicza, telefon bądź zegarek z NFC, wspomniana wyżej aplikacja lub plastikowa karta miejska.

Przeczytajcie także: Samsung pracuje nad Galaxy Ring

W serwisie cashless.pl mogliście niedawno przeczytać, że ten sam model kasowników został przez firmę Pixel zainstalowany w białostockiej komunikacji miejskiej. W ramach modernizacji tamtejszego systemu do pojazdów trafiło 900 nowych czytników. To, co wyróżnia rozwiązanie z Podlasia, to wdrożenie tzw. smart taryfy. Pasażerowie mogą w czytnikach rejestrować swoje wejście i wyjście z pojazdu (przykładając do nich np. kartę płatniczą), a system sam naliczy na koniec doby najkorzystniejszą dla nich opłatę.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies