Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prośba o przelew Blik w Pekao jest płatna? Bank wyjaśnia wątpliwości czytelników

Formalnie nowa usługa Blika w Pekao jest objęta prowizją, choć obecnie obowiązuje promocja, w ramach której opłata nie jest pobierana. Ale czy tak będzie zawsze?

Niedawno bank Pekao wprowadził nowość w aplikacji PeoPay. Pojawiła się tam prośba o przelew Blik. Z pomocą tego narzędzia można w prosty sposób zapłacić wspólny rachunek w restauracji albo zorganizować zrzutkę na prezent. U naszych czytelników pojawiły się jednak wątpliwości – czy rozwiązanie jest darmowe, jak zapewnia bank?

W tabeli opłat i prowizji Pekao można znaleźć informację, że klient zapłaci nie tylko za skorzystanie z funkcji prośby o przelew Blik (konkretnie jej autoryzację), ale też za sam przelew Blik do innej osoby. Oba rodzaje transakcji objęte są opłatą tej samej wysokości. Na przykład dla posiadaczy Konta przekorzystnego czy Konta świat premium wynosi ona 1 zł od każdej transakcji.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza zmiany w serwisie transakcyjnym

Dobra informacja dla klientów jest taka, że póki co nie muszą płacić za korzystanie z nowej usługi, gdyż obowiązuje promocja, w ramach której bank nie pobiera opłaty za przelewy i prośby o przelew Blik. Promocja obowiązuje od dawna i cyklicznie jest przez bank przedłużana.

Wśród czytelników cashless.pl pojawiła się jednak wątpliwość, czy Pekao nie planuje w najbliższym czasie zakończenia promocji. Klienci dobrze zdają sobie sprawę z tego, że po pierwsze każda tego typu akcja ma swój kres. Po drugie, jak donoszą czytelnicy, w przeszłości bank przedłużał ją na rok, podczas gdy obecnie już tylko na sześć miesięcy.

Przeczytajcie także: Unilink przejmuje chorwackiego brokera

O jej przyszłość zapytaliśmy więc biuro prasowe Pekao. Z odpowiedzi wynika, że póki co niepokój klientów jest nieuzasadniony. – Usługi darmowych przelewów na telefon oraz autoryzacji prośby o przelew są bezpłatne w ramach obowiązującej promocji. Bank w najbliższym czasie nie planuje jej zniesienia – czytam w wiadomości nadesłanej do redakcji przez służby prasowe Pekao.

Warto dodać, że prośba o przelew Blik jest obecnie dostępna, oprócz Pekao, także w takich instytucjach jak mBank, ING, Millennium, VeloBank oraz Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie. We wszystkich jest bezwarunkowo bezpłatna.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies