Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ewa Wernerowicz nagrodzona za działalność biznesową. Właścicielka Soonly z Wektorem

Wektory to wyróżnienie przyznawane co roku przez Pracodawców RP

Ewa Wernerowicz, przewodnicząca rady nadzorczej Soonly Finance, otrzymała Wektora. To coroczne wyróżnienie przyznawane przez Pracodawców RP – organizację zrzeszającą pracodawców w Polsce. Nagradzane są firmy i osoby wpływające na rozwój rodzimej gospodarki.

Przeczytajcie także: Pekao wdrożył prośbę o przelew Blik w PeoPay

Wyróżniona menadżerka od lat zbiera doświadczenie zawodowe w branży finansowej. Brała udział w tworzeniu kilku instytucji na naszym rynku, w tym Polbank EFG, Citifinancial czy Vivus.pl. W kwietniu 2022 roku mogliście przeczytać, że polski odział Vivusa wychodzi z grupy kapitałowej 4Finance i będzie zarządzany wyłącznie przez polskich menadżerów. Procesem tym kierowała właśnie Wernerowicz, która została właścicielką firmy znanej dzisiaj jako Soonly.

Jesienią ubiegłego roku okazało się, że Ewa Wernerowicz odchodzi z zarządu spółki i przechodzi do rady nadzorczej. Nowym prezesem został Robert Szcześniewski, który z firmą związany jest od 2019 roku. W ciągu kilku kwartałów od zmian właścicielskich udało się ponoć nie tylko odciąć od kapitału rosyjskiego, ale też rozpocząć prace nad nowymi produktami z segmentu lendtech

Przeczytajcie także: Policja rozbiła szajkę stosującą phishing

Ewa Wernerowicz została doceniona nie tylko za przeprowadzenie Soonly Finance przez proces repolonizacji, ale także za osiągnięcia finansowe firmy. W 2022 roku podmiot działający na rynku pożyczek online osiągnął przychody na poziomie 372 mln zł i zysk w wysokości 64 mln zł. Fintech deklaruje, że utrzymuje niski odsetek niespłacanych pożyczek, porównywalny do standardów bankowych.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies