Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ewa Wernerowicz odchodzi z zarządu Soonly. Nowym prezesem spółki został Robert Szcześniewski

Dotychczasowa prezeska przejdzie do rady nadzorczej, a zarząd Soonly powiększy się do sześciu osób

Duży news na rynku pozabankowych firm pożyczkowych. Ewa Wernerowicz, wieloletnia prezeska, a od niedawna także właścicielka Soonly (Vivus), odchodzi z zarządu spółki i przechodzi do rady nadzorczej. Nowym prezesem został Robert Szcześniewski, który z firmą związany jest od 2019 r., kiedy objął departament ryzyka. Później pod jego pieczę trafiły całe finanse Soonly.

Robert Szcześniewski w latach 2009-2013 pracował w Departamencie Inspekcji Bankowych Komisji Nadzoru Finansowego. Później przez pięć lat pracował w Idea Banku, gdzie nadzorował kluczowe obszary ryzyka. Ukończył Finanse i Bankowość na Uniwersytecie Warszawskim oraz Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej. Ma też tytuł MBA Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Prywatnie jest 11-krotnym mistrzem Polski w kick-boxingu.

Przeczytajcie także: Nagroda dla Eweliny Makowskiej z Soonly

Jak głosi komunikat prasowy Soonly, zamiana na stanowisku prezesa jest klamrą zamykającą transakcję polonizacji spółki z kwietnia ubiegłego roku. Osiemnaście miesięcy temu Ewa Wernerowicz przejęła polską firmę pożyczkową od łotewskiej grupy 4Finance. Tym samym odcięła się całkowicie od rosyjskiego kapitału, co pozwoliło uratować firmę przed wpisaniem na listę sankcyjną. Już wtedy Wernerowicz zapowiadała, że w rozwój pożyczkodawcy chciałaby zaangażować zespół zarządzający.

Poza prezesem zmieni się także liczebność zarządu Soonly, który urośnie z dwóch do sześciu osób. Wiceprezeską została Ewelina Makowska – radczyni prawna i dyrektorka departamentu prawnego, a wiceprezesem Piotr Mazan kierujący obszarem marketingu. Do zarządu wchodzą też managerowie od wielu lat związani z firmą: Anna Panek – dyrektorka HR, Katarzyna Kujawa-Lipińska odpowiedzialna za całość działalności operacyjnej i szef IT – Tomasz Michałek-Czerepak.

Przeczytajcie także: Soonly wejdzie na rynek z nową marką

– Nowy zarząd to zespół sprawdzony w boju. Wszyscy mają doświadczenie bankowe, a Robert dodatkowo w pracy po stronie nadzoru. Mamy ambitne plany na przyszły rok i reprezentacja wszystkich obszarów działania spółki z poziomu zarządu pomoże nam jeszcze sprawniej rozwijać biznes – powiedziała Ewa Wernerowicz.

W 2022 roku Soonly osiągnęło przychody na poziomie 371,9 mln zł i wypracowało zysk 64,6 mln zł. Wyniki te sytuują pożyczkodawcę w czołówce rynku pożyczkowego. Pod względem przychodów jest to pierwsze miejsce w branży online i trzecie na krajowym rynku pozabankowym, po Providencie (906,9 mln zł) i Everest Finanse zarządzającym marką Bocian (389,6 mln zł). W kategorii zysku lepsze wyniki wypracował także Provident (131,1 mln zł) i Profi Credit (118,8 mln zł).

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies